Weekend "Polska biega" w Konopiskach [WYNIKI]

Po raz 11. w gminie Konopiska zorganizowano biegi w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska biega". Imprezie pod hasłem "Bieganie to u nas rodzinne" patronowała "Gazeta Wyborcza.
Organizatorzy: Zespół Szkół w Konopiskach oraz Gminne Centrum Kultury i Rekreacji przygotowali dla uczestników 15 biegów: osiem dla przedszkolaków, sześć dla dzieci z klas I-III szkół podstawowych oraz bieg główny, uliczny dla wszystkich chętnych. Na dystansach od 20 do 1000 metrów rywalizowało ponad 400 biegaczy, a najmłodszym uczestnikiem imprezy okazał się 2-letni Bartuś Słubik.

W "kategorii rodzinnej" walczyło pięć 3-osobowych rodzin. Pierwsze miejsce zajęli Emilian, Estera i mama Aneta Baorowie, drugie Monika oraz bliźnięta Jakub i Mateusz Kowalczykowie, a trzecie Natalia, Dominik i Daniel Kleciowie. Wszyscy uczestnicy biegów otrzymali okolicznościowe dyplomy, a najlepsi nagrody rzeczowe, pucharki i medale.

Oto zwycięzcy poszczególnych biegów:

Wyniki z Konopisk:

3-latki dziewczęta - 20 m:

1. Maja Kisiela - Konopiska

2. Barbara Szwedzińska - Konopiska

3. Natalia Latoszek - Konopiska

3-latki chłopcy - 20 m:

1.Dawid Morzyk - Konopiska

2. Franciszek Krawczyk - Konopiska

3. Bartosz Słubik - Kopalnia

4-latki dziewczęta - 20 m:

1. Anastazja Sikora - Aleksandria

2. Maja Rumin - Konopiska

3. Aleksandra Przybyłowicz - Hutki

4-latki chłopcy - 20 m:

1. Oskar Pluta - Aleksandria

2. Filip Rode - Konopiska

3. Szymon Nowakowski - Aleksandria

5 latki dziewczęta - 50 m:

1. Anna Nowakowska - Łaziec

2. Michalina Cichoń - Konopiska

3. Amelia Dziedzicka - Konopiska

5-latki chłopcy - 50 m:

1.Filip Kucharski - Konopiska

3.Piotr Walich - Łaziec

6 latki dziewczęta - 80 m:

1. Julia Kita - Konopiska

2. Sara Kołaczyk - Konopiska

3. Oliwia Kołaczyk - Rększowice

6 latki chłopcy - 80 m

1. Jakub Filipek - Konopiska

2.Wiktor Henkiel - Rększowice

3. Marcel Jonczyk - Kopalnia

SP kl. I, dziewczęta - 150 m:

1.Wiktoria Herman - Aleksandria

2. Martyna Węgierek - Konopiska

3. Nikola Kurpios - Konopiska

SP kl. I chłopcy - 150 m

1. Dawid Kasperczak - Rększowice

2. Ibi Diallo - Łaziec

3. Dawid Zdunek - Aleksandria

SP kl. II, dziewczęta - 200 m

1. Emilia Pietrzyk - Konopiska

2. Julia Wołczyk - Konopiska

3. Natalia Chromińska - Konopiska

SP kl. II chłopcy - 200 m

1. Bartosz Rembisz - Konopiska

2. Hubert Popiel - Konopiska

3. Krzysztof Kupczyk - Konopiska

SP kl. III dziewczęta - 250 m

1. Monika Miąskiewicz - Aleksandria

2. Aleksandra Danecka - Konopiska

3. Anna Blukacz - Jamki-Korzonek

SP kl. III chłopcy - 250 m

1. Maciej Czerwiński - Konopiska 2. Igor Płuszka - Konopiska

3. Michał Kromołowski - Konopiska

Bieg główny 1000 m:

SP dziewczęta:

1. Oliwia Sławik - Konopiska

2. Emilia Domagała - Rększowice

3. Nikola Ciura - Rększowice

SP chłopcy:

1. Fabian Klabisz - Rększowice

2. Jakub Kowalczyk - Konopiska

3. Jakub Bagrincew - Konopiska

Open kobiety

1. Emilia Szyja - Konopiska

2. Oliwia Żygadło - Konopiska

3. Kinga Kołodziejczyk - Konopiska

Open mężczyźni

1. Daniel Szajkowski - Jamki

2. Adrian Mróz - Konopiska

3. Paweł Cuglewski - Konopiska