Dla niektórych to tylko trening. Białostocki Bieg Masowy za nami

W niedzielę w Parku Zwierzynieckim odbyła się VII edycja Białostockiego Biegu Masowego. Najlepszy na dystansie 5 kilometrów okazał się Andrzej Leończuk.
Białostocki Bieg Masowy jest częścią akcji Polska Biega. Białostocki zawody odbył się w Parku Zwierzynieckim, a biegacze pierwszy raz rywalizowali na dystansie pięciu kilometrów. Wystartowało ich 190.

- Polska biega, więc i my biegamy - mówi Paweł Orpik z Białostockiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. - Coraz więcej ludzi biega, co widać choćby dzisiaj, bo limit miejsc wynosił 200, a zgłosiło się 190 chętnych. Mamy też bardzo dobre miejsce do takich zawodów, jakim jest Park Zwierzyniecki i staramy się je wykorzystać.

Najszybszym w Białostockim Biegu Masowym okazał się Andrzej Leończuk, który tydzień wcześniej był najszybszym białostoczaninem w 4. PKO Białystok Półmaratonie, a w sobotę startował jeszcze w półmaratonie w Hajnówce, gdzie zajął trzecie miejsce.

- Piątka to jest znacznie szybszy bieg niż półmaraton - mówi Andrzej Leończuk. - Nawet w formie treningu warto coś takiego przebiec po półmaratonie, bo tam traci się dużo szybkości. Dzisiejszy bieg wyszedł mi właśnie jako dobry trening. W dodatku warunki były dobre, nie jest dzisiaj wietrznie. Mogło by być trochę chłodniej. Trasa też była dobra do szybkiego biegania, bo była dość płaska.

Zwycięzca uzyskał czas 15.22. Drugi był Dariusz Ostaszewski z czasem 16.11. Na najniższym stopniu podium stanął natomiast Tomasz Ławida (17.17).

Poza tym nagrodzono również najszybsze kobiety, a także dziewczynki i chłopców w kategorii do lat 14. Wśród pań zwyciężyła Agnieszka Żoch, która przebiegła dystans w lekko powyżej 20 minut (20.03). Drugie miejsce zajęła weteranka Katarzyna Karpacz (20.24), a trzecia była Paulina Łapińska z czasem 20.56.

Wśród młodzieży najszybsza była Aneta Cichocka i Piotr Kondrat. Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe medale, a najlepsi także puchary i nagrody rzeczowe.

Organizatorem tegorocznej, VII edycji Białostockiego Biegu Masowego, był Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji, PZS "CEZAS" oraz Zespół Szkół Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Białymstoku. Następny okazja do pobiegania w Białymstoku już 12 czerwca. Odbędzie się wtedy Electrum Ekiden - Sztafeta Maratońska.