Adepci siatkówki Czarnych Radom wicemistrzami Polski młodzików

Młodzicy Radomskiego Centrum Siatkarskiego ?Czarni? srebrnymi medalistami mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. W finale turnieju rozegranego w Człuchowie radomianie przegrali z AKS -em V LO Rzeszów.

Mimo porażki w pojedynku o złoto, występ podopiecznych trenera Krzysztofa Jaskulskiego trzeba uznać za udany. Wystarczy przypomnieć, że w tej kategorii wiekowej to największy sukces radomskiego klubu. Warto dodać, że srebro MP radomianie wywalczyli wyłącznie swoimi wychowankami.

W meczu finałowym gracze trenera Jaskulskiego zmierzyli się z rzeszowianami. Było to już drugie starcie obu zespołów w Człuchowie. W fazie grupowej AKS wygrał z Czarnymi 2:0 w setach (w tej kategorii wiekowej mecze rozstrzygane są do dwóch wygranych odsłon). Tak samo było w finale, a drużyna z Podkarpacia również nie pozwoliła urwać sobie seta. Pierwszą partię Czarni przegrali zdecydowanie, do 19. Z kolei w drugiej prowadzili 20:16. Niestety, rywal zdołał odrobić starty, a następnie zwyciężył do 22.

Finał mistrzostw Polski młodzików 2016: AKS V LO Rzeszów - RCS Czarni Radom 2:0 (25:19, 25:22), mecz o 3 miejsce: NTS Trójka Nakło - SUKSS Suwałki 2:1 (28:30, 25:15, 15:11), o 5. miejsce: AZS 2020 Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 1:2 (21:25, 25:15, 15:17), o 7. miejsce: Trefl Gdańsk - Metro Warszawa 2:0 (2517, 25:20),