Robert Litauszki zostanie piłkarzem Cracovii

Węgierskie media donoszą, że 26-letni stoper będzie występował w Cracovii. - Potwierdzam! - napisał Robert Kasperczyk, szef skautingu krakowskiego klubu.
Robert Litauszki przeniesie się do Cracovii na zasadzie wolnego transferu, bo z końcem czerwca wygasa jego kontrakt z FC Ujpest. W klubie z Budapesztu występował od 14. roku życia.

Ujpest próbował zatrzymać Litauszkiego, ale Cracovia nie tylko zaoferowała lepsze warunki. Tak jak zespół z ul. Kałuży, tak jej nowy obrońca będą mogli zadebiutować w europejskich pucharach. - Po 13 latach spędzonych w tym klubie, to była trudna decyzja - mówi Litauszki na łamach węgierskiego "Nemzeti Sport". - Dużo nauczyłem się od trenera Nebojsy Vignjevicia. Chcę jednak się rozwijać w trochę lepszej lidze, także z myślą o debiucie w reprezentacji. Obawiałem się też, że będę żałował, jeśli nie spróbuje sił zagranicą. Gdy tylko porozumiałem się z Cracovia, skontaktowałem się z prezesem Ujpestu, bo nie chciałem, by dowiedział się z gazet o moim odejściu. Rozstaliśmy się w zgodzie i mam nadzieję, że za kilka lat wrócę do tego klubu.

Węgier jest uniwersalnym obrońcą. Choć zwykle występuje jak stoper, to zdarzały się spotkania, w których był prawym i lewym defensorem, a nawet defensywnym pomocnikiem. Jak na 26 lat nie rozegrał w węgierskiej ekstraklasie dużej liczby spotkań. Na koncie ma 97 spotkań ligowych. W kadrze młodzieżowej (U21) zagrał cztery razy.

Ma też za sobą poważną kontuzję - po naderwani więzadeł krzyżowych pauzował pół roku.

Lituaszki będzie drugim piłkarzem tego lata ściągniętym do Cracovii. Wcześniej czteroletni kontrakt z krakowskim klubem podpisał napastnik Mateusz Szczepaniak.