Górnik Zabrze. Małgorzata Mańka-Szulik: Działacze nie dali z siebie wszystkiego

- Będzie dobrze, kiedy będą ludzie, którzy Górnikowi Zabrze oddadzą swoje serce tak jak miasto - stwierdziła w rozmowie z TVP Katowice Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, będącego właścicielem klubu.
Ćwierkamy dla was o sporcie na Śląsku >>

Choć od spadku Górnika Zabrze z Ekstraklasy minął już tydzień, w klubie wciąż czekają na decyzje właściciela. Wszystko wskazuje na to, że te pojawią się w nadchodzącym tygodniu, kiedy to zbierze się rada nadzorcza. Jedno jest pewne - zanosi się na spore zmiany.

- Górnik zasługuje nie tylko na to, by być w Ekstraklasie, ale by być w niej wysoko. Do tego potrzeba wysiłków wszystkich. Nie wydaje mi się, że zawodnicy zostawili na boisku pot i krew. Myślę, że działacze też nie dali z siebie wszystkiego. To oni są odpowiedzialni za dobór zawodników. Muszą stworzyć taką atmosferę, by piłkarze gryźli trawę - powiedziała na antenie TVP Katowice Małgorzata Mańka-Szulik. I dodała: - Będzie dobrze, kiedy będą ludzie, którzy Górnikowi oddadzą swoje serce tak jak miasto.

KOMENTARZ

Jak widać, w Górniku bez zmian. Winni problemów klubu są wszyscy, tylko nie podejmujące najważniejsze decyzje władze miasta. Ot, taki zabrzański paradoks.