Final4 Pucharu Polski. Orlen Wisła w finale z Vive

Półfinałowy pojedynek pomiędzy Orlen Wisłą a Górnikiem Zabrze tylko w pierwszej połowie był wyrównany. W drugiej inicjatywa należała do płockich piłkarzy ręcznych, którzy pewnie wygrali z zabrzanami 29:27 (14:12). W niedzielę o godz. 17.30 zagrają w finale z kieleckim Vive.
Podopieczni trenerów Manolo Cadenasa i Krzysztofa Kisiela zaczęli bardzo spokojnie to spotkanie. Po siedmiu minutach można było odnieść wrażenie, że jednak grali zbyt na luzie. Bo przegrywali 0:4. Pięć minut później nafciarze, którzy dobrze w tym fragmencie grali w obronie, doszli na remis. Od tego momentu na tablicy wyników często widniał remis. Niestety, po kwadransie gry płocczanie musieli sobie radzić bez Dana Racotei, który zdaniem sędziów faulował Michała Adamuszka za co dostał czerwoną kartkę.

W końcówce pierwszej połowy zawodnicy obu drużyn grali nieskutecznie, a w płockiej bramce świetnie spisywał się Radorigo Corrales, który obronił rzut karny wykonywany przez Macieja Ścigaja. To był drugi obroniony rzut z linii siódmego metra przez Hiszpana (wcześniej odbił jeszcze rzut Bartłomieja Tomczaka). W pierwszej połowie bronił z 50-proc. skutecznością.

Kilka minut po przerwie wystarczyło nafciarzom, by zbudować sześć bramek przewagi. Mogli kontrolować przebieg spotkania. Choć zabrzanie do końca nie rezygnowali z walki o korzystny rezultat, na niespełna minutę przed końcem zniwelowali straty do dwóch trafień (29:27), to jednak było wszystko na co mogli liczyć w tym pojedynku.

Nafciarze awansowali do finału Pucharu Polski. Zagrają w nim z odwiecznym rywalem, kieleckim Vive, które w pierwszym półfinale ograło Stal Mielec 31:25. Mecz finałowy zaplanowano na godz. 17.30, wcześniej odbędzie się mecz o 3. miejsce.

Partnerem relacji jest firma Auto Forum Płock - Autoryzowany Dealer Marki Mercedes, Volkswagen, Skoda i Hyundai.

Górnik Zabrze - Orlen Wisła Płock 27:29 (12:14)

Górnik: Mateusz Kornecki, Przemysław Witkowski - Adrian Niedośpiał, Marek Daćko 5, Krzysztof Mogielnicki, Bartłomiej Tomczak 2 (1), Andrzej Kryński 3, Yuri Gromyko 1, Tymoteusz Piątek, Mariusz Jurasik 6 (1), Aleksandr Bushkou 1, Alexandr Tatarintsev 6, Rafał Gliński, Maciej Ścigaj, Michał Adamuszek 3

Orlen Wisła: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary - Zbigniew Kwiatkowski, Michał Daszek 1, Dan Racotea 1 CZ za faul, Adam Wiśniewski 5, Miljan Pusica, Valentin Ghionea 7 (2), Tiago Rocha 5 (1), Jose de Toledo 2, Angel Montoro 2, Marko Tarabochia 2, Aleksander Olkowski, Dmitrij Żytnikow 4

Kary: Górnik - 6 min; Orlen Wisła - 6 min

Sędziowali: Jakub Jerlecki, Maciej Łabuń (obaj ze Szczecina)