Srebrny medal juniorek młodszych Korony Handball! Aż 16 goli Więckowskiej w półfinale

Kolejny duży sukces młodzieży Korony Handball. Juniorki młodsze tego klubu wywalczyły srebrny medal mistrzostw Polski na turnieju rozegranym w Karpaczu.

Kielczanki w półfinale pewnie pokonały gospodynie KPR MOS Jelenia Góra SMS Karpacz 32:23 (13:12). Klasą samej siebie była Magda Więckowska, która zdobyła aż 16 bramek!

W pojedynku o złoty medal Korona Handball zmierzyła się z Vistalem Gdynia. Pojedynek był bardzo wyrównany. W drugiej połowie ekipa z Gdyni potrafiła jednak odskoczyć na trzy gole. Podopieczne Moniki Ciszek walczyły ambitnie, pokazały duży charakter i zniwelowały straty do jednego gola. Na więcej już im nie starczyło czasu. W dodatku od 40 minuty musiały sobie radzić bez Julii Jas, która z gradacji kar dostała czerwoną kartkę.

MVP turnieju została wybrana kielecka rozgrywająca Magda Więckowska. W najlepszej siódemce znalazły się uniwersalna rozgrywająca Julia Jas oraz kołowa Kinga Strózik. Wyróżniona w drużynie została lewoskrzydłowa Wiktoria Nowak.

Brązowy medal dla KPR MOS Jelenia Góra SMS Karpacz. Czwarte miejsce zajął MTS Kwidzyn.

Korona Handball: Nazimek, Cichy, Zięba - M. Więckowska 23 bramki w turnieju, Strózik 14, Nowak 8, Świtoń 7, Jas 5, Marcjan 2, Naszydłowska 1, Piotrowicz, Sobczyk.