Rezerwy Wisły Kraków coraz bliżej utrzymania

Drugi zespół Wisły Kraków pokonał 4:0 Beskid Andrychów i zbliżył się do utrzymania w trzeciej lidze.
Facebook? » | A może Twitter? »

Po tym, jak Wisła II trzecioligowe derby z Cracovią II rozegrała na boisku w Myślenicach, w sobotę znów wystąpiła jako gospodarz w Zabierzowie. Jej przeciwnikiem był Beskid, ostatnia drużyna w tabeli małopolsko-świętokrzyskiej trzeciej ligi.

Krakowianie nie mieli kłopotów z outsiderem. Już w piątej minucie objęli prowadzenie - do bramki trafił Mathieu Scalet. Jeszcze przed przerwą było 2:0 po samobójczej bramce Michała Tylka. W drugiej połowie bramki dołożyli Jakub Mordec i Kevin Kuźba. W zespole z Krakowa zagrało kilku piłkarzy, którzy w końcówce sezonu otrzymali szansę gry w ekstraklasie - Piotr Żemło, Krystian Kujawa czy Jakub Bartosz.

Po zwycięstwie Wisła II zajmuje szóste miejsce w tabeli. Tym samym jest coraz bliżej utrzymania w trzeciej lidze - z powodu reorganizacji rozgrywek prawo gry na tym szczeblu w przyszłym sezonie zachowa tylko osiem najlepszych zespołów.

W niedzielę mecze rozegrają rezerwy Cracovii oraz Garbarnia Kraków, czyli lider ligi.

Wisła II Kraków - Beskid Andrychów 4:0 (2:0)

Bramki: Scalet (5.), Tylek (45., sam.), Mordec (56.), Kuźba (89.)

Wisła: Zając - Witek (46. Janur), Żemło, Kujawa, Bartosz - Scalet (59. Dziubas), Gulczyński (54. Michniak), Mordec, Porębski (64. Kuźba), Marszalik - Wąsikowski