Węgier z Pogoni walczy o wyjazd na Euro. Zagrał godzinę z Wybrzeżem Kości Słoniowej

W piątek reprezentacja Węgier zremisowała w Budapeszcie z Wybrzeżem Kości Słoniowej 0:0.
Towarzyski mecz z Iworyjczykami był początkiem ostatniego etapu przygotowań Madziarów do występu w mistrzostwach Europy, które rozpoczną się w połowie czerwca we Francji. Gyurcso po boisku biegał przez 63 minuty, a zmienił go zawodnik Legii Warszawa - Nemanja Nikolić. Skrzydłowy Pogoni zaliczył niezłe zawody i miał dwie okazje do strzelenia bramki.

W 19. minucie wykonywał rzut wolny z bardzo ostrego kąta. Zdecydował się dokręcić piłkę i sprawił tym uderzeniem sporo problemów bramkarzowi WKS-u, Sylvainowi Gbohouo. Jeszcze bliżej szczęścia był w 33. minucie. Gyurcso "urwał" się lewą stroną, wyszedł sam na sam i strzelił w długi róg. Znów górą okazał się jednak golkiper rywali. Akcję nieskuteczną dobitką zakończył Adam Szalai.

Selekcjoner Węgrów, Bernd Strock ostateczną kadrę na Euro 2016 ogłosi 31 maja. Gyurcso tym występem znacznie zwiększył swoje szanse na wyjazd do Francji. Wybrańcy Storcka zaliczą jeszcze decydujący sprawdzian 4 czerwca. W Gelsenkirchen zagrają z Niemcami.

W dzisiejszym meczu całe zawody zaliczył też obrońca Lecha Poznań, Tamas Kadar.