Sport.pl

Nadal nie wiemy kto nowym trenerem Pogoni. Brosz dementuje

We wtorek Pogoń Szczecin ogłosiła, że nie przedłuży kontraktu z Czesławem Michniewiczem. Nadal nie wiadomo kto będzie jego następcą.
Przez kilka ostatnich dni w mediach pojawiło się sporo kandydatur, ale w klubie nie chcą ich komentować. Prezes Jarosław Mroczek i dyrektor sportowy Maciej Stolarczyk zgodnie twierdzą, że prowadzą rozmowy z kilkoma trenerami, a ostateczną decyzję mamy poznać na początku przyszłego tygodnia.

Brosz zaprzecza

W czwartek TVP3 Szczecin podało nieoficjalną informację, że największe szanse na zastąpienie Michniewicza ma szkoleniowiec Korony Kielce, Marcin Brosz. Sam zainteresowany zdementował jednak te doniesienia w kieleckim Radiu eM.

- Nie rozmawiałem z prezesem Pogoni - mówi lokalnej rozgłośni i nie wyklucza, że zostanie w Kielcach. - Rozmawiamy telefonicznie [z prezydentem Kielc Wojciechem Lubawskim i prezesem klubu Markiem Paprockim - red.]. Daliśmy sobie czas do końca tygodnia. Teraz chcę jak najwięcej czasu poświęcić rodzinie i trochę odpocząć od piłki. Na pewno w przyszłym tygodniu spotkamy się w Kielcach i porozmawiamy o przyszłości drużyny.

Kto jeszcze?

Od kilku dni w mediach, przede wszystkim na Twitterze, przewijają się też inne kandydatury. Są nimi między innymi były piłkarz Pogoni, a ostatnio trener Dolcanu Ząbki Dariusz Dźwigała, a także Maciej Skorża, który rok temu świętował mistrzostwo Polski z Lechem Poznań.

- Liczymy, że uda się to zrobić jak najszybciej, obyśmy w przeciągu tygodnia porozmawiali z kandydatami. Chcielibyśmy aby był to trener z Polski - mówi Stolarczyk.