Futbolistki Królewskich nokautują. Bomby z dystansu zrobiły różnicę

W trzecioligowym pojedynku w Płońsku zawodniczki Królewskich Płock nie dały szans gospodyniom. Wygrały 5:1 (2:0).

Przed tym meczem DAF Płońsk zajmował siódme, a goście - czwarte miejsce w tabeli. Wiosną płocczanki prezentują dobrą formę przegrały tylko raz, więc do Płońska jechały z planem zwycięstwa.

Wprawdzie pierwszą groźną akcję stworzyły miejscowe, ale już w 9.minucie Dagmara Świt dała prowadzenie Królewskim. Po półgodzinie było już 2:0 - Daria Kusej wepchnęła piłkę do siatki po tym, jak bramkarka DAF wypuściła pikę z rąk.

W drugiej połowie widzowie zobaczyli kilka pięknych strzałów płocczanek. Najpierw z lewej nogi w okienko huknęła Świt i było 3:0. DAF błyskawicznie odpowiedział bramką, ale to tylko rozsierdziło przyjezdne.

Na 4:1 świetnym uderzeniem z dystansu podwyższyła Klaudia Łyzińska. Z wolnego w poprzeczkę trafia Świt, zdezorientowana bramkarka nie zdołała złapać piłki, więc Dominika Janicka, która chwilę wcześniej weszła na boisko, zdobyła kolejną bramkę dla Królewskich.

W tabeli prowadzą Loczki Wyszków - 46 punktów, druga jest Wilga - 44, trzecia Ostrovia - 38, a na czwartym miejscu plasują się Królewscy - 34. W najbliższej kolejce płocczanki otrzymają trzy punkty za walkower z Ząbkovia II Ząbki. Później pojadą do Grodziska Mazowieckiego, u siebie zmierzą się z liderującym Wyszkowem, a na koniec zagrają w Nasielsku.

DAF Płońsk - KS Królewscy Płock 1:5 (0:2)

Bramki dla płocczanek: Dagmara Świt (9., 50.), Daria Kusa (29.), Klaudia Łyzińska (59.), Dominika Janicka (63.)

Królewscy: Marta Hućko - Olga Kamińska (62. Dominika Janicka), Anna Wojtkowska, Daria Przybysz, Julia Mikołajewska - Klaudia Stradomska, Klaudia Łyzińska, Daria Kusa - Dagmara Świt, Alicja Jankowska, Daria Nowak