Night Power 2016: drifty na dachu, uliczne ściganie

Niespełna miesiąc pozostał do nocnych, legalnych wyścigów w Olsztynie. Po raz pierwszy część imprezy przeniesiono na... dach Galerii Warmińskiej.


Zawody Night Power to jedyne w Polsce legalne wyścigi uliczne odbywające się w nocy na zamkniętej, publicznej arterii. Olsztyńska odsłona odbędzie się w dniach 11-12 czerwca. Oprócz wyścigów na 1/8 mili nie zabraknie branżowych targów motoryzacyjnych oraz tuningowych. Co ciekawe, po raz pierwszy w historii główną lokalizacją imprezy będzie dach Galerii Warmińskiej.

Teren zostanie podzielony na dwie strefy. Pierwsza z nich, o powierzchni blisko 10 tys. m kw., zostanie przeznaczona na strefę targową. - Druga strona dachu zmieni się w paddock rodem z największych torów wyścigowych. Zbudujemy tam strefę serwisową wszystkich 100 załóg biorących udział w wyścigach na 1/8 mili oraz park maszyn do driftu - zapowiadają organizatorzy imprezy. Główną atrakcją pierwszego dnia targów będą wyścigi na 1/8 mili, które odbędą się na al. Sikorskiego (od godz. 16 do północy).

Program imprezy:

Sobota:

godz. 8-12 - przyjmowanie zawodników do strefy serwisowej

godz. 10 - otwarcie strefy serwisowej dla odwiedzających

godz. 16 - rozpoczęcie wyścigów według klas

godz. 23.30 - zakończenie wyścigów

godz. 23.45 - wręczenie nagród i zakończenie 1 dnia imprezy

Niedziela:

godz. 9 - otwarcie imprezy na dachu Galerii Warmińskiej

godz. 10 - rozpoczęcie targów

godz. 11-18 - pokazy stuntu motocyklowego oraz driftu

godz. 19 - zakończenie targów

godz. 20 - podsumowanie imprezy