Włókniarz jedzie do "polskiego" miasta na Łotwie. Pokonać niepokonanego lidera

Po tygodniu przerwy do rywalizacji o punkty wracają drużyny Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Włókniarz wyjeżdża na Łotwę, gdzie zmierzy się z niepokonanym w tym sezonie Lokomotivem Daugavpils.
Drużyna z Dyneburga startuje w Polsce od 2005 roku. Startuje z powodzeniem. W ostatnim sezonie zwyciężyła w rozgrywkach Nice PLŻ, w obecnym jest ich niekwestionowanym liderem. Wygrała wszystkie sześć meczów, ostatni w Pile z niepokonaną wcześniej na swoim torze Polonią. Lokomotiv z dwójką bardzo dobrych Fredrikiem Lindgrenem (5. miejsce w Grand Prix w Warszawie), jeżdżącym na żużlu ze szwedzką licencją Finem Joonas Kylmaekorpim, Maksimem Bogdanowsem, Kastsem Puodżuksem oraz Andrzejem Lebiediewem jest główną siłą na zapleczu ekstraligi. Drużyną potrafiącą pewnie wygrywać na wyjazdach, a występując w roli gospodarza i jeżdżąc w optymalnym składzie, rozbijać rywali. Atutem Łotyszy jest specyficzny tor, który wyzwaniem będzie również dla częstochowian. O sukces będzie w związku z tym trudno, ale w klubie liczą, że zespół podejmie walkę i pokaże, że rywale z Nice PLŻ muszą się z nim liczyć.

Dlaczego Ułamek nie jedzie na Łotwę Tłumaczy menedżer Michał Finfa- Wiemy, że Lokomotiv to bardzo silny rywal. Zdajemy sobie również sprawę, że nasze zwycięstwo nad drużyną, która w tym sezonie jeszcze nie przegrała, będzie odbierane jako niespodzianka. Ale jedziemy na Łotwę właśnie z zamiarem sprawienia tej niespodzianki - mówi menedżer biało-zielonych Michał Finfa.

Spodziewano się, że w meczu z Lokomotivem na tor wróci Sebastian Ułamek, ale lider dostał czas na dokładne wyleczenie kontuzji dłoni, której nabawił się na treningu przed spotkaniem z Wandą. Finfa do spółki z trenerem Józefem Kaflem postawili na zwycięski skład z meczu z drużyną z Krakowa. Z trójką obcokrajowców: Nicolaiem Klindtem, Tomasem Jonassonem i Jacobem Thorssellem.

Niedzielny pojedynek zapowiada się bardzo ciekawie i powinien przynieść sporą dawkę emocji. Warto dodać, że Dyneburg to główny ośrodek Polaków na Łotwie. Stanowią oni blisko 15 procent mieszkańców tego położonego nad rzeką Dźwiną 100-tysięcznego miasta.

Kłopot bogactwa Na kogo będzie stawiał Włókniarz?Składy na niedzielny mecz:

Lokomotiv Daugavpils:

9. Maksim Bogdanow

10. Kasts Puodżuks

11. Fredrik Lindgren

12. Andrzej Lebiediew

13. Joonas Kylmaekorpi

14. Artiom Trofimow

15. ?

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

1. Nicolai Klindt

2. Jacob Thorssell

3. Daniel Jeleniewski

4. Artur Czaja

5. Thomas H. Jonasson

6. Oskar Polis

7. Hubert Łęgowik

Początek niedzielnego meczu o godzinie 17.15 czasu polskiego. Transmisja wideo "na żywo" na www.radiofon.fm.