Sport.pl

Żużlowa kolejka w nSport+. Termiński gościem wieczornego studia

Właściciel KS Toruń Przemysław Termiński będzie gościem niedzielnego magazynu żużlowego emitowanego w nSport+.
Najlepsza żużlowa liga świata z przytupem wraca na tory po dwutygodniowej przerwie. Derby Ziemi Lubuskiej Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów (19:00) oraz starcie wicemistrza Polski BETARD SPARTY Wrocław z mającym mistrzowskie aspiracje Get Well Toruń (16:30) to arcyciekawie zapowiadające się niedzielne mecze 6. rundy transmitowane na antenie nSport+. W premierowym wydaniu cyklu reportaży "Czarny Charakter" kibice zobaczą od kulis przebieg rywalizacji podczas Lotto FIM Speedway Grand Prix na PGE Stadionie Narodowym (nSport+, niedziela, 16:00).

O elektryzujących wydarzeniach czekających na fanów "czarnego sportu" w 6. rundzie PGE Ekstraligi Joanna Cedrych opowie w cotygodniowym magazynie "Speedway+" (nSport+, czwartek, 18:00).

Na niedzielę zaplanowano konfrontacje, które na trybunach i przed telewizorami powinny zgromadzić rzesze widzów. O 19:00 rozpocznie się relacja ze studia w Zielonej Górze, gdzie Ekantor.pl Falubaz w prestiżowych Derbach Ziemi Lubuskiej podejmie gorzowską Stal. Rywalizacja między tymi dwoma klubami ma ponad 55-letnią historię. Do tej pory częściej wygrywali goście (49 z 88 spotkań), którzy aktualnie są liderem i jedyną niepokonaną drużyną w stawce. "Myszy" w tym sezonie zdobyły komplet punktów w meczach przed własną publicznością. Która seria się skończy? W szeregach gospodarzy mało prawdopodobny jest występ Piotra Protasiewicza, a do powrotu na ekstraligowe tory nie jest jeszcze gotowy Jarosław Hampel. Goście pojadą w najmocniejszym składzie, ze świetnie spisującym się Bartoszem Zmarzlikiem. W studiu Michał Łopaciński i trener Dariusz Śledź, na stanowiskach reporterskich Łukasz Benz i Joanna Cedrych, a komentatorami będą Tomasz Dryła i Krzysztof Cegielski.

Nie mniej interesująco powinno być tego dnia na MotoArenie. W studiu, które rozpocznie się o 16:30, gościem Marcina Majewskiego będzie ekspert nc+ Mirosław Kowalik. Liczący na walkę o czołowe lokaty Get Well Toruń i BETARD SPARTA Wrocław szukają ustabilizowania formy na wysokim poziomie. "W niedzielne popołudnie na najpiękniejszym żużlowym stadionie w naszym kraju - toruńskiej MotoArenie, miejscowy Get Well zmierzy się z BETARDEM SPARTĄ Wrocław. Kibice będą mieli okazję obejrzeć w akcji żużlowców zajmujących trzy czołowe lokaty w tegorocznym cyklu Grand Prix (lidera- Chrisa Holdera, wicelidera - Taia Woffindena i trzeciego po dwóch turniejach - Grega Hancocka) oraz najlepszego z Polaków - Macieja Janowskiego (5. miejsce w klasyfikacji generalnej). Get Well Toruń zanotował ostatnio fatalny występ na torze w Gorzowie, gdzie uległ miejscowej Stali 28:62. Podopieczni Jacka Gajewskiego zapowiadają totalną mobilizację w meczu z wicemistrzami Polski. Dopomóc w pewnym pokonaniu wrocławian ma inaczej niż dotychczas przygotowany toruński tor. BETARD SPARTA z kolei w poprzedniej kolejce odniosła pierwsze ligowe zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w wyjazdowym spotkaniu Unię Tarnów 49:41 i będzie starała się zanotować kolejny dobry występ" - zapowiada dziennikarz nc+ Edward Durda, który będzie komentował zawody ze Sławomirem Kryjomem. Wywiady z zawodnikami w parku maszyn przeprowadzi Kuba Zborowski.

Skróty, analizy najważniejszych wydarzeń oraz kontrowersje ze wszystkich spotkań kolejki zostaną zaprezentowane w "Magazynie PGE Ekstraligi" w niedzielę o 21:45. Gośćmi prowadzącego Gabriela Waliszki będą właściciel Get Well Toruń Przemysław Termiński, Jacek Frątczak, Robert Wardzała i Leszek Demski.

W nSport+ w poniedziałek zaplanowano emisje skrótów dwóch pozostałych meczów: FOGO Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz (22:00) oraz KS ROW Rybnik - UNIA Tarnów (22:30).

Uzupełnieniem transmisji będą liczne akcje w mediach społecznościowych. Podczas relacji ze spotkań na fanpage`u Speedway Ekstraligi www.facebook.com/speedwayekstraliga widzowie będą mogli wybierać Rajdera Meczu. Zwycięzcy głosowań wezmą udział w rywalizacji o miano Rajdera Kolejki, która przeprowadzona zostanie na profilu facebookowym nSport+ www.facebook.com/nSportplus . Na stronie www.nsportplus.pl odbędzie się wybór Wyścigu Kolejki.

W najnowszym wydaniu cyklu reportaży "Czarny Charakter: Speedway na Narodowym" kibice zobaczą m.in. jak największy stadion w Polsce stawał się żużlową areną i co działo się za kulisami podczas zawodów. Premiera w nSport+ w niedzielę o 16:00.Żużlowe transmisje w nSport+:czwartek, 19 maja:

18:00 Speedway+, magazyn

prowadząca: Joanna Cedrychniedziela, 22 maja:

16:00 Czarny Charakter: Speedway na Narodowym, reportaż

16:30 Get Well Toruń - BETARD SPARTA Wrocław

studio: Marcin Majewski, Mirosław Kowalik; reporter: Kuba Zborowski; komentarz: Edward Durda, Sławomir Kryjom

19:00 Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów

studio: Michał Łopaciński, Dariusz Śledź; reporterzy: Łukasz Benz, Joanna Cedrych; komentarz: Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski

21:45 Magazyn PGE Ekstraligi

prowadzący: Gabriel Waliszko; goście: Przemysław Termiński, Jacek Frątczak; eksperci: Robert Wardzała, Leszek Demskiponiedziałek, 23 maja:

22:00 FOGO Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz (skrót)

22:30 KS ROW Rybnik - UNIA Tarnów (skrót)
Więcej o: