Cracovia. Tomas Vestenicky ma ofertę z Viktorii Pilzno

Cracovia chce wykupić Tomasa Vestenickiego z Romy, ale nie jest jedyną drużyną zainteresowaną młodym napastnikiem. - Mam ofertę z Viktorii Pilzno - przyznaje Słowak.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plVestenicky trafił do Cracovii zimą na wypożyczenie z Romy. W umowie włoskiego klubu z krakowianami znalazła się klauzula wykupu zawodnika. Tyle że jeśli Cracovia zdecyduje się na zatrzymanie napastnika, Roma będzie mieć trzy tygodnie, by za ustaloną kwotę go odkupić.

20-letni piłkarz wiosną wystąpił w 13 meczach ekstraklasy, strzelił w nich jednego gola. Zaprezentował się na tyle dobrze, że krakowianie są bliscy decyzji o wpłaceniu Romie umówionej kwoty (więcej tutaj). Mają na to czas do 30 maja. Jeśli się nie zdecydują, nie brakuje klubów zainteresowanych zatrudnieniem Słowaka.

Nad interesami Vestenickiego czuwa Lubomir Moravcik, były reprezentant Czechosłowacji i Słowacji. Był w Krakowie przy okazji ostatniego meczu Cracovii z Lechią Gdańsk. - Od niego wiem, że mam ofertę z Viktorii Pilzno. Z kolei Roma wolałaby, bym grał na wypożyczeniu w Serie B. Ja chciałbym zostać w ekstraklasie - deklaruje napastnik.