Siedmiu siatkarzy Asseco Resovii w kadrze Polski U-22. I do tego trener

Aż siedmiu zawodników związanych z Asseco Resovią znalazło się w reprezentacji Polski do lat 22, którą powołał trener Wojciech Serafin. Jego asystentem będzie członek sztabu rzeszowskiego klubu, Michał Mieszko Gogol.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLKadra U-22 to nowy pomysł Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Występować w niej mają siatkarze, którzy ukończyli już wiek juniora, a nie załapali się jeszcze do pierwszej reprezentacji. Ma to być zaplecze dla kadry Stephana Antigi, a poprowadzi je drugi trener Lotosu Trefla Gdańsk Wojciech Serafin. Pomagać ma mu członek sztabu szkoleniowego Asseco Resovii, Michał Mieszko Gogol.

Wśród powołanych zawodników znalazł się tylko jeden obecny siatkarz Asseco Resovii, środkowy Bartłomiej Lemański, który niedawno podpisał trzyletni kontrakt z rzeszowskim klubem. Jest jednak też sześciu innych, związanych z Asseco Resovią, a grających obecnie na wypożyczeniu. To rozgrywający Marcin Komenda, przyjmujący Dominik Depowski, Paweł Halaba i Aleksander Śliwka, a także środkowy Marcin Kania i Barłomiej Mordyl.

Kadra ta będzie przygotowywać się do mistrzostw świata U-23, które odbędą się w przyszłym roku. W tym roku czekają ją eliminacje, które odbędą się pod koniec lipca w Zagrzebiu. Rywalami Polaków będą Chorwacja, Turcja, Włochy, Bułgaria i Słowenia.