Transferowa karuzela w AZS. Kto zostaje, a kto odchodzi?

Z dziesiątym zespołem ubiegłego sezonu siatkarskiej PlusLigi pożegnało się już kilku zawodników. Włodarze klubu ze stolicy Warmii i Mazur kontraktują nowych sportowców, którzy stanowić mają o sile zespołu w przyszłym sezonie.
Z obecnego składu Indykpolu AZS Olsztyn na przyszły sezon zostanie tylko trójka siatkarzy. Barwy olsztyńskich akademików dalej będą reprezentować Paweł Woicki (przedłużył kontrakt na dwa lata), Miłosz Zniszczoł (ma ważną umowę na następny sezon) oraz Kuba Zabłocki. Pozostałych dwunastu zawodników, który w minionych rozgrywkach reprezentowali ekipę ze stolicy Warmii i Mazur, kibice nie zobaczą już w kolejnym sezonie.

Młody wilk w Indykpolu AZS

Jednym z pozyskanych zawodników jest młody i utalentowany Aleksander Śliwka. Siatkarz do stolicy Warmii i Mazur przyszedł na roczne wypożyczenie z Asseco Resovii. Mierzący 196 cm wzrostu sportowiec w Rzeszowie spędził tylko jeden sezon. Nie grał on tam jednak zbyt wiele, czasami lądował nawet na trybunach, nie mieszcząc się w meczowej czternastce. Jak przyznaje sam siatkarz, do Olsztyna przyjedzie, aby zbierać cenne doświadczenie na boisku, które ma później procentować w Asseco Resovii.

- Same negocjacje nie trwały zbyt długo - przyznaje Śliwka. - Klubowi z Olsztyna zależało bowiem na tym, abym zasilił ich szeregi na przyszły sezon. Podoba mi się wizja zespołu, który ma w przyszłym sezonie występować na ligowych parkietach.

I dodaje: - Do wybrania Indykpolu AZS skłoniła mnie również osoba trenera Andrea Gardiniego, od którego mogę wiele się nauczyć. W poprzednich sezonach byłem pod opieką polskich szkoleniowców [Jakub Bednaruk, Andrzej Kowal] i mam teraz nadzieję, że czas spędzony z włoskim szkoleniowcem wyjdzie mi tylko na dobre.

Z Niemiec do Polski

Drugim rozgrywającym w olsztyńskim zespole został Łukasz Makowski. Dla 26-letniego siatkarza będzie to debiut w rozgrywkach PlusLigi. Ostatnim polskim klubem nowego rozgrywającego AZS-u był Ślepsk Suwałki (2013-2015), który na co dzień występuje na zapleczu ekstraklasy. Makowski ostatni sezon spędził w Niemczech w barwach TSV Unterhaching (odpowiednik polskiej trzeciej ligi), a ponadto na swoim koncie srebrny medal w mistrzostwach Polski kadetów oraz juniorów.

- Wierzę, że w drużynie z Olsztyna będę się mógł dalej rozwijać - stwierdza nowy rozgrywający Indykpolu AZS. - W momencie, kiedy zgłosił się do mnie klub z PlusLigi, nie zastanawiałem się ani chwili. W Niemczech grałem w klubie, który ma za sobą wielkie tradycję. Po wycofaniu się głównego sponsora drużyna rozpoczęła działalność właściwie od nowa i wierzę, że niedługo awansują do ekstraklasy. Chciałbym również dużo nauczyć się od Pawła Woickiego, uważam go za świetnego rozgrywającego.

W kręgu zainteresowań olsztyńskiej drużyny są również argentyński przyjmujący Ezequiel Palacios, dla którego byłby to pierwszy sezon w Polsce oraz libero Michał Żurek, znany z występów w olsztyńskim AZS-ie w latach 2012-2014.