Sport.pl

Trzech siatkarzy Asseco Resovii zagra podczas Memoriału Wagnera

Piotr Nowakowski, Fabian Drzyzga i Serb Marko Ivović zaprezentują się od dziś do czwartku podczas XIV Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. W akcji będzie można też zobaczyć dwóch innych graczy Asseco Resovii, którzy zakończyli przygodę z tym klubem kilkanaście dni temu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLMemoriał Wagnera będzie ostatnim sprawdzianem dla polskiej reprezentacji przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio, który na przełomie maja i czerwca odbędzie się w Tokio. Dlatego tez trener Stephane Antiga wziął na niego najsilniejszy obecnie skład. Rywale, Belgia, Bułgaria i Serbia, przyjechali do Krakowa w nieco odmłodzonych składach, ale dla naszych siatkarzy będą dobrymi testerami formy.

Przez trzy dni krakowskiego turnieju kibice zobaczą w akcji m.in. trzech siatkarzy Asseco Resovii, Serba Marko Ivovicia, Fabiana Drzyzgę i Piotra Nowakowskiego. Szczególnie mocno czekają na powrót na boisko tego ostatniego, który sezon klubowy stracił na operację i rehabilitację po urazie kręgosłupa.

W reprezentacji Polski zagra też Bartosz Kurek, który miniony sezon spędził w Rzeszowie, a teraz wybrał bajeczną ofertę z Japonii. W kadrze Bułgarii pojawi się też Nikołaj Penczew, któremu skończyła się trzyletnia umowa z Asseco Resovią, a który najprawdopodobniej wyląduje w PGE Skrze Bełchatów.

Terminarz Memoriału:

Wtorek:

Belgia Serbia 17.30

Polska - Bułgaria 20.30

Środa:

Bułgaria - Serbia 17.30

Polska - Belgia 20.30

Czwartek:

Belgia - Bułgaria 17.30

Polska - Serbia 20.30Więcej o: