Kibice Legii Warszawa wybrali: "Widzew rywalem stulecia"

Na oficjalnej stronie internetowej Legii Warszawa, która obchodzi w tym roku setne urodziny, kibice stołecznej drużyny wybierali "rywala stulecia" swojego klubu. Został nim Widzew

Ankieta została przeprowadzona na witrynie www.legia.com. Na Widzew oddano 3653 głosy, a łódzki klub wyprzedził Górnika Zabrze (3298 głosów) i Lecha Poznań (3085 głosów). Na stronie czytamy, że okres największej sportowej rywalizacji Legii z Widzewem przypadł na drugą połowę lat dzewięćdziesiątych i wtedy się zakończył. "Choć, niestety, najczęsciej to łodzianie wychodzili z tych potyczek zwycięsko. Do dzisiaj, Legia i Widzew pozostają jedynymi polskimi drużynami, które zagrały w Lidze Mistrzów" - pisze oficjalna strona Legii.

Wszyscy kibice Widzewa i Legii pamiętają spotkanie z sezonu 1996/1997, kiedy to stołeczna drużyna prowadziła u siebie 2:0, a w ostatnich pięciu minutach straciła trzy gole i nie miała już szans na mistrzostwo Polski. Złote medale odebrał wówczas Widzew. Nie od dziś wiadomo też, że kibice obu drużyn, delikatnie mówiąc, nie pałają do siebie sympatią.

"Odniosę się do własnych wspomnień, do kształtowania mojej świadomości kibicowskiej i na zawsze największym rywalem będzie Widzew. Niezależnie od miejsca, w którym się obecnie znajduje" - uzasadniał swój wybór na legia.com Dominik Ebebenge, jeden z pracowników Legii.