Volley jednak bez awansu. "Podziwiam Kamilę, że to wytrzymała"

W turnieju decydującym o awansie do drugiej ligi siatkarki z Płocka zajęły trzecie miejsce i w kolejnym sezonie znów zagrają w trzeciej lidze.
MUKS Volley to tegoroczny beniaminek. Na Mazowszu zajął trzecie miejsce za Nike Ostrołęka i Krótką Mysiadło. W turnieju półfinałowym w Mysiadle płocczanki zajęły drugie miejsce, premiowane awansem do fazy finałowej. W weekend w Tuliszkowie w powiecie tureckim spotkały się cztery ekipy, tylko najlepsza miała zapewniony awans szczebel wyżej.

W pierwszym meczu Volley zmierzy się z rywalem, którego trener Jerzy Chęciński obawiał się najbardziej - z Sandecją Nowy Sącz. Pierwszego seta rywalki wygrały 25:18, ale w drugim Volley po świetnej grze zrewanżował się tym samym wynikiem. Niestety, w trzecim secie od stanu 10:10 to Sandecja zagrała skuteczniej i wygrywała już 24:18. Wtedy nastąpił zryw młodego zespołu z Płocka, który zdobył cztery punkty. Przy stanie 22:24 prosty błąd zdecydował, że to Nowy Sącz wygrał seta do 22. Czwarta partia padła łupem rywalek do 20, dzięki czemu Sandecja wygrała mecz 3:1.

Kolejny mecz z gospodyniami był z serii "o wszystko". Volley przegrywał 0:2, ale po pięknej walce na przewagi wygrał trzecią partię. Niestety, w kolejnej przegrał do 18 i marzenia o awansie prysły. W ostatnim meczu zawodów siatkarki z Płocka pokonały 3:2 Burzę Borowa Wieś i zajęły trzecie miejsce. W potyczce decydującej o awansie Nowy Sącz 3:0 rozprawił się z gospodyniami.

- To były zespoły w naszym zasięgu. Ale przegraliśmy dwa mecze elementami obrony - ocenił trener Chęciński. - Nowy Sącz i Tuliszków pokazały, jak się powinno bronić, grać w polu. Gdy rywalki utrudniały zagrywkę, słabiej przyjmowaliśmy, nie było już krótkiej, lecz wymuszone wystawy na skrzydła.

Między innymi i z tego powodu mnóstwo wystaw - głownie na podwójny blok - trafiało do Kamili Marcinkowskiej. - Podziwiam ją, że to wytrzymała, graliśmy przecież trzy mecze dzień po dniu - dodał szkoleniowiec z Płocka.

Na drugą ligę ten zespół wymagałby kilku wzmocnień i - przede wszystkim - sponsora. Klub wciąż go szuka.

Teraz siatkarki czeka odpoczynek, w czerwcu - roztrenowanie. Latem seniorki ćwiczyć będą w Płocku, ok. 30 osób z młodszych grup pojedzie na obóz do Gdańska, pozostałe także będą trenowały w Płocku.