III liga. Warta Poznań zwycięża i utrzymuje przewagę nad Pelikanem oraz rezerwami Lecha Poznań [ZDJĘCIA]

Warta Poznań wygrała z Sokołem Kleczew 2:0 i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek III ligi zajmuje pozycję lidera. Rezerwy Lecha Poznań też wygrały i wciąż nie odpuszczają.

W pierwszej połowie meczu Warty z Sokołem długo żaden z zespołów nie potrafił osiągnąć wyraźnej przewagi. Najpierw goście mieli słupek, później warciarze zmarnowali doskonałą okazję po dośrodkowaniu. I gdy wydawało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis, wtedy cudowny strzał oddał Krzysztof Biegański. Skrzydłowy idealnie przymierzył zza pola karnego i warciarze schodzili do szatni ze skromnym prowadzeniem.

Po przerwie to znów gospodarze przeważali. Prowadzenie podwyższyli jednak dopiero w 74. minucie. Jan Paczyński wstrzelił się w linię obrony, minął bramkarza i wbił piłkę do pustej bramki. W przekroju całego spotkania dwubramkowe zwycięstwo Warty było w pełni zasłużone.

Na trzy kolejki przed końcem sezonu "Zieloni" mają czteropunktową przewagę nad drugim w tabeli Pelikanem Niechanowo oraz siedem punktów nad rezerwami Lecha Poznań. Drugi zespół Kolejorza wygrał na wyjeździe z Kujawianką Izbica Kujawska 3:1.

Piłkarze Ivana Djurdjevicia prowadzili już od 11. minuty, gdy rzut karny na gola zamienił Niklas Zulciak. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Piotr Rymar. W drugiej połowie najpierw gospodarze strzelili gola kontaktowego, ale kilka minut później losy spotkania rozstrzygnął drugim trafieniem Niklas Zulciak.

Warta Poznań - Sokół Kleczew 2:0 (1:0)

Bramki: Krzysztof Biegański (42.), Jan Paczyński (74.)

Warta: Mateusz Filipowiak - Miłosz Brylewski (90. Krystian Łukaszyk), Artur Marciniak, Adrian Laskowski, Nikodem Fiedosewicz - Gracjan Goździk (88. Filip Brzostowski), Łukasz Białożyt - Dominik Chromiński, Krzysztof Biegański (89. Tomasz Koziorowski), Michał Ciarkowski - Jan Paczyński

Sokół: Daniel Szczepankiewicz - Wiktor Patrzykąt, Mikołaj Pingot, Sebastian Śmiałek, Robert Jędras - Tomasz Kowalczuk, Sebastian Antas - Arkadiusz Bajerski Ż (46. Mateusz Goiński), Emile Thiakane (4. Jakub Antosik), Jakub Dębowski - Łukasz Cichos (77. Norbert Grzelak).