W niedzielę Grand Prix Częstochowy. To już 44. edycja

Już jutro (w niedzielę 15 maja) rozegrany zostanie 44. Międzynarodowy Wyścig Kolarski o Puchar Prezydenta Miasta, Grand Prix Częstochowy. Na ulicach naszego miasta ścigać się będzie czołówka polskich kolarzy oraz amatorzy i mastersi. Wyścig tych ostatnich poświęcony będzie pamięci Jacka Pikorskiego.
Grand Prix Częstochowy to jedno z trudniejszych kryteriów jakie rozgrywane są w Polsce. Tak jak w zeszłym roku, start zawodników w kategorii elita zaliczany będzie do eliminacji mistrzostw Polski w kryterium. Będzie to drugi wyścig z serii, po kryterium w Dzierżoniowie, które otworzy sezon. Elita panów pokona 30 rund, czyli w sumie dystans 60 kilometrów. Panie przejadą 15 okrążeń.

Przewidziany jest również wyścig dla amatorów oraz dla mastersów. Jedni i drudzy będą mieli do pokonania 5 rund. Każdy z uczestników, amator czy masters, otrzyma los na loterię, w której będą do wygrania dwa rowery. Start i meta w III Al. NMP przy OKF.

Gran Prix Częstochowy dla amatorów i mastersów będzie poświęcony pamięci Jacka Pikorskiego.

Jacek Pikorski był zawodnikiem klubu Kolejarz-Jura zarówno jako junior, jak i później w kategorii masters. Był komentatorem meczów Włókniarza. Zginął tragicznie w grudniu 2013 roku. Podczas treningu z Martyną Klekot wjechał w nich jadący z naprzeciwka samochód, który wpadł w poślizg, gdy kierowca próbował ominąć jelenia.

Program Grand Prix Częstochowy:

14.50 Start Kobiety OPEN

15.45 Start Grand Prix Masters i Amator

16.20 Uroczyste otwarcie wyścigu przez Prezydenta Miasta Częstochowy

16.25 Start kategorii ELITA (ORLIK)

18.00 Wręczenie nagród i uroczyste zakończenie