Potyczka Budowlanych ze swoimi imiennikami z Łodzi

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego I ligi lubelscy Budowlani zmierzą się w sobotę u siebie z imiennikami z Łodzi. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze, którzy już się szykują do zmagań półfinałowych.
Zespół trenera Sebastiana Berestka zamierza powrócić do ekstraligi. Wiosną lublinianie spisują się bardzo dobrze wygrali dwa mecze, a w ostatniej kolejce, która wprawdzie została rozegrana trzy tygodnie temu zdeklasowali w stolicy Legię 76:5.

- Traktujemy ten mecz jako takie przetarcie przed spotkaniami półfinałowymi - mówi Jacek Zalejarz, prezes lubelskiego klubu. - W obliczu czekających nas wyzwań chcemy zobaczyć gdzie jesteśmy. Trener ma do dyspozycji praktycznie wszystkich graczy będących w klubowej kadrze. Zamierzamy łodzian pokonać, a potem wygrać kolejny mecz już w półfinale. Wprawdzie ta druga potyczka odbędzie się na wyjeździe, co wynika z tego, że po rundzie zasadniczej nasz przyszły rywal na pewno będzie wyżej w tabeli, ale to nam nie przeszkadza. Cel mamy jasny - powrót do elity polskiego rugby.

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie "magicznym" stadionie przy ul. Krasińskiego, gdzie Budowlani odnosili największe swoje sukcesy. - Zawodnicy bardzo się z tego cieszą, bo mają ogromny sentyment do tego obiektu, przecież na nim wszyscy zaczynali swoją przygodę z rugby. Z pewnością na bocznym boisku Areny Lublin, gdzie teraz gramy warunki są znakomite, ale to spotkanie wyjątkowo rozegramy na "starych śmieciach" i mam nadzieję, że wszystko pójdzie po naszej myśli - kończy prezes Zalejarz.

Początek spotkania, które odbędzie się na stadionie przy ul. Krasińskiego wyznaczono na godz. 14.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKUZestaw pozostałych par X kolejki: Rugby Ruda Śląska - Legia Warszawa, Juvenia Kraków - Czarni Pruszcz Gdańsk.

Tabela I ligi

1.Czarni Pruszcz Gd.939318-107
2.Juvenia Kraków937300-85
3.Budowlani Lublin925237-195
4.Legia Warszawa914135-323
5.Budowlani Łódź912210-224
6.Rugby Ruda Śl.98107-371