Paweł Zagumny kolejną gwiazda, która wystąpi w Plaży Gotyku

Były rozgrywający reprezentacji Polski, mistrz świata i jeden z najbardziej utytułowanych obecnie zawodników PlusLigi jest kolejną gwiazdą, która zaszczyci nas swoją obecnością w Meczu Gwiazd Bella Plaży Gotyku 2016. Paweł Zagumny, bo o nim mowa, po raz pierwszy zawita do Torunia na nasz turniej.
Obecny rozgrywający AZS Politechniki Warszawskiej jest jednym z lepiej rozpoznawalnych polskich siatkarzy w kraju, jak i zagranicą. W czasie wieloletniej kariery siatkarskiej Zagumny bronił barw najlepszych klubów w polskiej lidze, jak i walczył o najwyższe cele w rozgrywkach zagranicznych. Swoją karierę rozpoczynał w MKS-ie MDK Warszawa, następnie trafiał do AZS Politechniki Warszawskiej, Czarnych Radom oraz Morza Szczecin. To ze szczecińskim klubem sięgnął po swój pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski - srebro. Następnie rozgrywający trafił do włoskiego Edilbasso Padwa, gdzie spędził trzy sezony. Powrót do rodzimej ligi okazał się bardzo udany, a na konto Zagumnego powędrowały dwa wicemistrzostwa Polski i trzy brązowe medale ówczesnej PLS, po które sięgnął z AZS-em Olsztyn. Po wieloletniej grze w olsztyńskim klubie zawodnik na jeden sezon trafił do ligi greckiej, a konkretnie do Panathinaikosu Ateny, z którym zdobył Puchar Grecji i wicemistrzostwo kraju. Kolejne pięć sezonów Zagumny spędził w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle, z którą odnosił następne sukcesy - srebro Pucharu CEV, dwa Puchary Polski oraz dwa wicemistrzostwa kraju.

To sukcesy Pawła Zagumnego tylko w karierze klubowej! Przez wiele lat rozgrywający był najpewniejszym i podstawowym punktem reprezentacji Polski siatkarzy, z którą wielokrotnie walczył o te najważniejsze cele. W 2006 roku pod wodzą Raula Lozano kadra biało-czerwonych, z Zagumnym w składzie, sięgnęła po wicemistrzostwo świata, a trzy lata później na szyi rozgrywającego zawisł złoty medal mistrzostw Europy. W 2011 roku Paweł Zagumny poprowadził biało-czerwonych do srebra Pucharu Świata, a rok później do złota Ligi Światowej. Zwieńczeniem tych wszystkich lat pełnych sukcesów było mistrzostwo świata zdobyte na własnym terenie w 2014 roku. Po mundialu Zagumny ogłosił koniec kariery reprezentacyjnej.

Jak więc widać, Paweł Zagumny jest to niezwykle utytułowana osobistość polskiej siatkówki, tym bardziej cieszymy się, że zawita na nasz turniej. Przypominamy, że w Meczu Gwiazd Bella Plaży Gotyku 2016 oprócz rozgrywającego AZS Politechniki Warszawskiej wystąpią Krzysztof Ignaczak oraz Dominik Witczak. Szkoleniowcem jednej z drużyn będzie natomiast Edward Skorek. O kolejnych gwiazdach naszego wydarzenia będziemy informować niebawem. Mecz Gwiazd odbędzie się w niedzielę, 5 czerwca. Zapraszamy!