Zabiegany weekend. W niedzielę 4. PKO Białystok Półmaraton

W sobotę i niedzielę w Białymstoku odbędzie się największa impreza biegowa we wschodniej Polsce - 4. PKO Białystok Półmaraton. W biegu głównym i towarzyszących weźmie udział ponad trzy tysiące osób.
BIALYSTOK.SPORT.PL NA FACEBOOKU - POLUB NAS

Impreza zacznie się w sobotę od Biegu Śniadaniowego. Biegacze wystartują o godz. 9 z dziedzińca Pałacu Branickich i wspólnie w spokojnym tempie przebiegną na Stadion Miejski przy ul. Słonecznej. W tym biegu może wystartować każdy - nie ma limitów.

Od godz. 14, organizatorzy przewidzieli biegi w ramach Junior City Run. Dla najmłodszych przygotowano trzy dystanse - 100, 500 i 2000 metrów. Dwa krótsze starty będą formą zabawy. Startujący na najdłuższym dystansie, będą już mieli chipy do pomiaru czasu. Ważna będzie klasyfikacja drużynowa szkół. Na wynik końcowy będą się składały najlepsze czasy 5 osób z danej drużyny. Łącznie wystartuje 700 dzieci.

Tłumy na starcie

W niedzielę rozpocznie się prawdziwa rywalizacja. To wtedy przeprowadzony zostanie półmaraton i bieg City Run na 5 km. Biegacze wystartują o 10 spod Pałacu Branickich. Meta będzie natomiast na Rynku Kościuszki. Trasa półmaratonu jest naprawdę kręta. Trzeba zaznaczyć, że wiele ulic w tym czasie może być zablokowanych ze względu na bezpieczeństwo biegaczy. W tym główne arterię miasta, jak ul. Branickiego, Legionowa, Hetmańska czy al. Solidarności. Z mapą biegu i ewentualnych utrudnień w ruchu można się zapoznać tutaj

Na liście startowej półmaratonu, jest prawie 2000 zawodników. Będą biegacze nie tylko z Polski, ale też m.in. z Białorusi, Ukrainy, Litwy czy Kenii. Gościem specjalnym 4. PKO Białystok Półmaratonu będzie Wanda Panfil, była mistrzyni świata w maratonie. W biegu towarzyszącym - City Run - ma wystartować natomiast 700 zawodników.

Koncerty, masaże i pomoc innym

Trasa biegu będzie też miejscem koncertów. Dzięki współpracy z festiwalem Up To Date na trasie półmaratonu znajdą się cztery sceny, z których DJ'e będą zagrzewać biegaczy do walki. Po biegu natomiast będzie można skorzystać z masażu.

Biegacze startujący w 4. PKO Białystok Półmaratonie będą mogli pobiec nie tylko dla własnej satysfakcji czy dobrego wyniku, ale także po to, aby pomóc w dwóch akcjach charytatywnych: 7-letniej Julce Mariankowskiej z Białegostoku, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce, a także 14-letniemu Kubie z Białegostoku. Chłopiec urodził się z ciężką wadą serca.