Uczennice ZSO nr 4 w Radomiu pojadą na Coca Cola Cup do stolicy

W czwartek w Głowaczowie rozegrany został finał regionalny, piłkarskiego turnieju Coca Cola Cup. Cztery najlepsze zespoły z regionu radomskiego, rywalizowały o przepustkę na finały makroregionalne. Triumfowały uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 z Radomia.
W Głowaczowie do rywalizacji stanęły trzy szkoły, bowiem Gimnazjum z Belska Dużego, ostatecznie nie dojechało na finał. Tak więc o jedno premiowane awansem na rozgrywki makroregionalne miejsce, walczyły między sobą - Gimnazjum z Głowaczowa, Publiczne Gimnazjum nr 13 Radom i Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 4 Radom.

Wszystkie te drużyny do udziału w zawodach dostały się poprzez wygranie wcześniejszych - dwustopniowych - eliminacji.

Na inaugurację piłkarki z popularnej "Trzynastki" pokonały Gimnazjum Głowaczów 5:0. W kolejnym spotkaniu gospodynie przegrały różnicą czterech bramek z ZSO nr 4, i o tym kto będzie reprezentował region radomski w Warszawie, zadecydować miał ostatni pojedynek.

Uczennicom PG nr 13 wystarczał remis, ale wynik rywalizacji 2:0, dla "Czwórki" ustalony został już do przerwy. Ostatecznie to uczennice tej szkoły zagrają w majowym finale makroregionalnym Coca Cola Cup.

Wyniki:

Publiczne Gimnazjum nr 13 Radom - Gimnazjum Głowaczów 5:0, ZSO nr 4 Radom - Gimnazjum Belsk Duży 3:0, PG 13 - Belsk Duży 3:0, Głowaczów - ZSO nr 4 0:4, Głowaczów - belsk Duży 3:0, ZSO nr 4 - PG nr 13 2:0.