Puchar Polski. Polonia Środa Wlkp. awansowała - kto jeszcze? Dramatyczny mecz w Lesznie

Rydzyniak Rydzyna - zespół z klasy okręgowej - awansował do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Poza nim awans wywalczyli też Polonia Środa Wlkp. w Poznańskiem i KKS Kalisz w Kaliskiem
Polonia Środa Wlkp. w obfitującym w bramki meczu wygrała przy Bułgarskiej z Lechem II Poznań w niecodziennym stosunku 5:3. Informowaliśmy o tym tutaj . Polonia zagra w finale na szczeblu okręgu, w którym spotkają się najlepsze zespoły z każdego okręgu, utworzonego przez dawne województwa.

Znamy już także dwóch innych finalistów. W Leszczyńskiej do finału przedarł się Rydzyniak Rydzyna z ligi okręgowej. Trzecia drużyna tej ligi wygrała w meczu na Stadionie Alfreda Smoczyka w Lesznie z liderem leszczyńskiej klasy okręgowej, Kanią Gostyń 2:1. Prowadzenie Rydzyniakowi dał Jakub Molicki w 32. minucie, wyrównał w 61. minucie Mateusz Mucha. Zwycięski gol dla Rydzyniaka padł w ostatniej minucie meczu - strzelił go Tomasz Musiał.

W Kaliskiem natomiast KKS Kalisz w decydującym meczu pokonał Jarotę Jarocin rzutami karnymi. W regulaminowym czasie na stadionie w Jarocinie mieliśmy remis 1:1 po golach Błażeja Ciesielskiego w 22. minucie i samobójczym trafieniu Mateusza Ariana w 53. minucie. Strzelali zatem tylko kaliszanie.

Finał koniński zostanie rozegrany 18 maja, a zmierzą się w nim Górnik Konin i LKS Ślesin. W finale pilskim 17 maja zagrają Wełna Skoki i Iskra Szydłowo.