Derby Podkarpacia dla Stali Mielec. Porażka Stali Stalowa Wola z Błękitnymi

Zwycięstwem 2:0 Stali Mielec zakończył się derbowy pojedynek z Siarką Tarnobrzeg. Porażkę zanotowali piłkarze Stali Stalowa Wola, którzy przed własną publicznością przegrali z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:1, mimo że przez blisko pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika.

Chcesz wiedzieć wszystko o piłce nożnej na Podkarpaciu? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL

Stal Mielec po 22. minutach derbowego pojedynku z Siarką Tarnobrzeg prowadziła dwoma bramkami. Gospodarze sprawę załatwili w 180 sekund. Najpierw świetnym uderzeniem z powietrza popisał się Szymon Sobczak, a za chwilę kontrę Stali wykończył Bartosz Nowak, któremu asystował Mateusz Cholewiak.

To wystarczyło, by w środowy wieczór sięgnąć po kolejny w tym sezonie komplet punktów. Siarkowy w Mielcu nie byli w stanie przeciwstawić się gospodarzom. Nie pomogła nawet gra w przewadze. Od 28. minuty goście mieli jednego zawodnika więcej, po tym, jak z boiska za faul wyleciał Kamil Radulj. Stal umiejętnie się broniła i kontrowała. Nie wiele zabrało, by podopieczni trenera Janusza Białka podwyższyli wynik. Swoją szansę na drugiego gola miał Sobczak. Po przerwie natomiast bliscy pokonania Kamila Beszczyńskiego byli Andreja Prokić i Tomasz Prejs. W końcówce meczu honorowe trafienie dla Siarki mógł zaliczyć Głaz, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Tomaszem Liberą.

Po tym zwycięstwie Stal jest już o krok od awansu do I ligi. Na cztery kolejki przed końcem zespół z Mielca ma dziewięć punktów przewagi nad czwartym w tabeli GKS-em Tychy.

Bramki: Sobczak (20.), Nowak (22.)

Stal: Libera - Sulewski, Lech, Bierzało, Getinger - Radulj CZ, Żubrowski, Sobczak (70. Prejs Ż), Cholewiak - Nowak, Prokić (90. Żegleń).

Siarka: Beszczyński - Grzesik Ż, Waleńcik Ż, Sylwestrzak, Suchecki, Mandzelowski (46. Głaz Ż), Stefanik, Stromecki, Chłoń Ż, Wróbel (89. Krawczyk), Buczek Ż (89. Koselak).

Stal Stalowa Wola blisko spadku

Po raz kolejny tej wiosny zawiedli zawodnicy Stali Stalowa Wola, którzy przed własną publicznością przegrali ważne spotkanie z Błękitnymi Stargard Szczeciński 0:1. Gola na wagę trzech punktów dla gości zdobył po przerwie Franciszek Siwek. Duża w tym zasługa Michała Kachniarza, który stracił piłkę na środku boiska czym uruchomił kontrę rywali.

Do momentu strzelania gola przez Błękitnych niewiele działo się na boisku. Wartym odnotowania był strzał Mateusza Kantora, który trafił w spojenie słupka z poprzeczką. Stracona bramka ożywiła nieco gospodarzy. Zespół trenera Ryszarda Kuźmy nie miał jednak pomysłu na sforsowania dobrze broniących się rywali. Hutnicy nie wykorzystali też przewagi, którą mieli od 61. minuty. Wówczas za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Ariel Wawszczyk.

Stal dążyła do wyrównania. Blisko trafienia byli Przemysław Stelmach i Bartłomiej Bartosiak. Pluć w brodę mogli sobie Przemysław Oziębała i Dawid Przezak, którzy z bliska nie mogli umieścić piłki w praktycznie pustej bramce Błękitnych. Jeśli chodzi o gości to niewiele zabrało, by w 80. minucie podwyższyli na 2:0. W sobie tylko wiadomy sposób Maciej Więcej trafił w słupek zamiast do pustej bramki. - Gratuluję Błękitnym wygrania istotnego meczu. Byliśmy mentalnie, psychicznie średnio przygotowani do tego spotkania. Nie było reakcji, jaka była w Częstochowie przed tygodniem. W tych kategoriach ustępowaliśmy rywalowi. Byliśmy drużyną, która godzi się na warunki, jakie były na boisku. A tak nie powinno być. Szczególnie u siebie i w końcówce rundy - nie ukrywał po meczu trener Stali, Ryszard Kuźma.

- Gratuluję chłopakom pokazania charakteru i determinacji. Kontrolowaliśmy mecz do momentu czerwonej kartki. Ostatnie pół godziny to była nerwówka. W końcówce Stal miała dwie wyborne sytuacje, ale świetnie zachował się Przemek Wróbel, który wybronił nam mecz. Stali życzę żeby się utrzymała. Zasługuje na to i mam nadzieję że w przyszłym sezonie zagramy w II lidze - ocenił mecz Krzysztof Kapuściński, trener Błękitnych.

Porażka sprawiła, że Stal spadła na 15. pozycję w tabeli. Ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową.

Bramka: (52. Siwek)

Stal: Wietecha - Bartkiewicz Ż, Wawrzyński, Bogacz, Kowalski - Oziębała, Kachniarz (58. Przezak), Kantor, Stelmach Ż, Mistrzyk (62. Giel) - Bartosiak.

Błękitni: Wróbel - Siwek, Pustelnik, Baranowski, Wawszczyk Ż Ż CZ - Fadecki, Lisowski, Flis (90. Bednarowski), Zdunek (54. Więcek), Magnuski (64. Gutowski Ż) - Okuszko.