Zagłębie Lubin - Lech Poznań. 17-latek w pierwszym składzie, jest też napastnik!

17-letni Robert Gumny znalazł się w pierwszym składzie Lecha Poznań na mecz z Zagłębiem Lubin w przedostatniej kolejce ekstraklasy. Do jedenastki Kolejorza wraca kapitan Łukasz Trałka i Nicki Bille.


Trener Jan Urban zapowiadał, że skoro Lech Poznań nie ma już szans na europejskie puchary, to dwa ostatnie mecze sezonu będą wykorzystane do tego, by zrobić przymiarki do składu na kolejny sezon. Jak powiedział, tak zrobił. Od pierwszej minuty w Lubinie zagra więc Robert Gumny, który dopiero na początku czerwca skończy 18 lat. To będzie debiut tego gracza w wyjściowym składzie. Wystąpi też rówieśnik młodego obrońcy, Kamil Jóźwiak, ale on grał już w pierwszej jedenastce.

Ponadto trener postawił też na Macieja Wilusza, a nie na Marcina Kamińskiego, który szykuje się do odejścia z Bułgarskiej.

Do ataku wrócił Duńczyk Nicki Bille, który leczył ostatnio kontuzję, a w kadrze jest także Dawid Kownacki.

Skład Lecha Poznań: Jasmin Burić - Tomasz Kędziora, Paulus Arajuuri, Maciej Wilusz, Robert Gumny - Łukasz Trałka, Abdul Tetteh - Kamil Jóźwiak, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski - Nicki Bille.

Rezerwowi Lecha Poznań: Mateusz Lis - Tamas Kadar, Dariusz Dudka, Vladimir Volkov, Dawid Kownacki, Marcin Kamiński.

Początek spotkania w Lubinie o godz. 20.30.

Zdjęcie Hasbro Monopoly Lech Poznań Fc 024983 Zdjęcie PUMA DOMOWA Koszulka Meczowa LECH POZNAŃ 741038-02 Zdjęcie Torba PASO Lech Poznań 82-182B
Hasbro Monopoly Lech Poznań... PUMA DOMOWA Koszulka Meczow... Torba PASO Lech Poznań 82-1...
Porównaj ceny » Sprawdź ceny » Sprawdź ceny »
źródło: Okazje.info