Nowy przyjmujący Indykpolu AZS. Zostanie gwiazdą zespołu?

Aleksander Śliwka w przyszłym sezonie będzie bronił barw olsztyńskich akademików. Siatkarz do stolicy Warmii i Mazur przyszedł na roczne wypożyczenie z Asseco Resovii Rzeszów.
Aleksander Śliwka jest wychowankiem Spartakusa Jawor. Od 2011 roku, był zawodnikiem AKS-u Rzeszów, czyli młodzieżowego zaplecza mistrzów Polski. W tym czasie uczył się jednak w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale, a do kolegów z AKS-u dołączał na decydujące mecze w juniorskich mistrzostwach Polski, zdobywając medale na arenie ogólnopolskiej.

W sezonie 2013/2014 z sukcesami występował ekipie SMS PZPS Spała, został bowiem mistrzem Młodej Ligi i najlepszym zawodnikiem rozgrywek. Po skończeniu szkoły, Śliwka wylądował na wypożyczeniu w AZS Politechnice Warszawskiej, gdzie stał się podstawowym siatkarzem ekipy trenera Jakuba Bednaruka.

Mierzący 196 cm wzrostu sportowiec w Asseco Resovii spędził tylko jeden sezon. W Rzeszowie nie grał zbyt wiele, czasami lądował nawet na trybunach, nie mieszcząc się w meczowej czternastce. Jak przyznaje sam siatkarz, do Olsztyna idzie aby zbierać cenne doświadczenie na boisku, które ma później procentować w Asseco Resovii.

- Same negocjacje nie trwały zbyt długo - mówi Śliwka. - Klubowi z Olsztyna zależało bowiem na tym, abym zasilił ich szeregi na przyszły sezon. Podoba mi się wizja zespołu, który ma w przyszłym sezonie występować na ligowych parkietach. Myślę, że klub z Olsztyna będzie grał o najwyższe cele, nie raz sprawiając niespodziankę.

I dodaje: - Do wybrania Indykpolu AZS skłoniła mnie również osoba trenera Andrea Gardiniego, od którego mogę wiele się nauczyć. W poprzednich sezonach byłem pod opieką polskich szkoleniowców [Jakub Bednaruk czy Andrzej Kowal] i mam nadzieję, że czas spędzony z trenerem Gardinim wyjdzie mi tylko na dobre.

Leworęczny siatkarz wielokrotnie zdobywał również medale z reprezentacją Polski. Na swoim koncie ma wicemistrzostwo Europy kadetów, brązowy medal mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej oraz wicemistrzostwo Europy juniorów. W kwietniu 2015 otrzymał powołanie do seniorskiej kadry reprezentacji Polski przez Stephana Antigę.

21- letni zawodnik zastąpił na pozycji przyjmującego Filipa Stoilovcia, który w stolicy Warmii i Mazur spędził tylko rok.