Rekordowa impreza w mieście. 1. PKO Bydgoski Festiwal Biegowy

Ponad 2,5 tysiąca uczestników weźmie udział w tej imprezie. Będzie półmaraton, bieg na 10 km i ten sam dystans dla rolkarzy. Na stadionie Zawiszy odbędą się także zawody lekkoatletyczne dla dzieci
Najważniejsze jest jednak, że 22 maja w Bydgoszczy będzie można wesprzeć chorą Lilkę. Bank PKO BP prowadzi akcję charytatywną "Biegam dla...". Każdy z zawodników, który pobiegnie z kartką z takim napisem przyczyni się do zebrania pieniędzy dla chorej na serce, 2-latki z Bydgoszczy. Im więcej będzie biegaczy z kartkami z napisami "Biegnę dla Lilki", tym większa kwota trafi na operację dziewczynki. Kartki będą do odbioru przed biegiem - w sobotę i niedzielę w biurze zawodów w sali konferencyjnej stadionu Zawiszy. Fundacja PKO BP zebrała ponad 2.4 mln złotych. Biegacze pokonali w różnych celach charytatywnych już 1 mln 400 tys. km

Do tej pory do udziału w 1. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym zgłosiło się 2,5 tys. uczestników. To rekordowa liczba w historii imprez biegowych w mieście. Będzie więcej, bo zapisy trwają.

- W ramach festiwalu mamy półmaraton, bieg na 10 km i dziesiątkę dla rolkarzy. Zapraszamy także dzieci do udziału w zawodach lekkoatletycznych - mówi jeden z organizatorów, Sebastian Chmara.

Dzieci będą mogły spróbować swych sił m.in. na 60 m, rzucie minioszczepem i skoku w dal z miejsca. Te konkurencje odbędą się na stadionie.

Start do biegów został usytuowany przy stadionie Zawiszy. Potem wiedzie ul. Gdańską, obok Myślęcinka do ul. Zamczysko, a potem al. Armii Krajowej do Kamiennej i z powrotem Gdańską na metę przy Zawiszy.

Imprezę na scenie przy stadionie poprowadzą Paulina Chylewska i Paweł Januszewski. Start, w niedzielę 22 maja, o godz. 10.