15. PZU Cracovia Maraton. Są już medale i statuetki [ZDJĘCIA]

We wtorek organizatorzy 15. PZU Cracovia Maratonu zaprezentowali pamiątkowe medale, które otrzymają uczestnicy jubileuszowego biegu. Na awersie widnieje podobizna uśmiechniętego smoka. Jej autorem jest Andrzej Mleczko.
Facebook? » | A może Twitter? »


Do startu maratonu coraz bliżej, więc organizatorzy zdradzają kolejne tajemnice związane z biegiem. - Staraliśmy się, by 15. maraton czymś się wyróżniał. Jak zwykle na medalach chcieliśmy umieścić coś krakowskiego. Myślę, że tegoroczny będzie cackiem dla biegaczy i kolekcjonerów - mówi Krzysztof Kowal, dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Wiadomo już także, jak będzie wyglądała statuetka Krakowskiej Triady Biegowej. To nagroda dla tych, którzy sięgną po miejską koronę biegową, czyli przebiegną w tym roku maraton, 3. PZU Cracovia Półmaraton Królewski oraz 10. PZU Bieg Trzech Kopców.

15 maja, w czasie dekoracji zwycięzców maratonu, specjalne nagrody czekają także na "55 wytrwałych", czyli osoby, które pokonały wszystkie edycje maratonu. Wśród tych, którzy ukończyli dotychczasowe 14 są m.in. Roman Piątek i Agnieszka Kuś. Rozmowy z nimi można przeczytać tutaj i tutaj.