KM Cross wyszedł na prowadzenie w motocrossowych MP

W Sobieńczycach rozegrano drugą rundę mistrzostw Polski w motocrossie. Świetnie wypadli reprezentanci lubelskiego KM Cross, którzy awansowali na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.
Jak zwykle olbrzymie emocje wywołały wyścigi w najmocniejszej klasie MX Open. Nie miał sobie w niej równych Karol Kędzierski (KM Cross), który wyprzedził Łukasza Kurowskiego (Pruszków) i swojego kolegę klubowego Dominika Małeckiego. Kolejni lublinianie - Kamil Osieleniec, był piąty, a Filip Więckowski dziewiąty.

Natomiast w klasie MX 2 triumfował Szymon Staszkiewicz (MX Gdańsk), ale kolejne cztery miejsca zajęli zawodnicy KM Cross. Drugi był Dominik Małecki, trzeci Maciej Więckowski, a następne lokaty zajęli Kamil Osieleniec i Karol Kędzierski.

Bardzo dobrze spisali się też lubelscy quadowcy. Wygrał Roman Gwieźda z Chojna, natomiast drugie miejsce wywalczył reprezentant KM Cross Artur Szczebak, a ósmy był Zbigniew Zych.

W klasie kobiet na trzeciej pozycji uplasowała się Karolina Liszewska, a 10. lokatę zajęła Aleksandra Marmuszewska. Z kolei w klasie MX 2 Junior na szóstej pozycji ukończył zawody Arkadiusz Pryk.

Po dwóch rundach w klasyfikacji klubowej prowadzi KM Cross, który wyprzedza Człuchowski AutoMotoKlub i Automobilklub Głogów.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKU