Udany występ polskiej ósemki wioślarskiej z płocczanami w składzie

W belgijskiej Gandawie odbyły się międzynarodowe regaty seniorów i młodzieżowców, w których polska ósemka z Łukaszem Krajewskim i Adrianem Pawłowskim (obaj są zawodnikami PTW Płock) w składzie wywalczyła brązowy medal.
Były to udane regaty dla polskiej ekipy i niezły prognostyk przed mistrzostwami świata. Z kolei w Monachium odbyły się najwazniejsze, poza mistrzostwami Europy i świata, regaty międzynarodowe dla juniorów. Wystartowało w nich pięciu zawodników Płockiego Towarzystwa Wioślarskiego, w składach reprezentacyjnych czwórek bez sternika i w ósemce. Byli to Bartłomiej Donarski, Jakub Aleksandrowicz (SMS), MIchał Sobiecki, Mateusz Cywiński i sternik Henryk de Weerd. Wśród 25 czwórek polskie osady uplasowały się w środku tabeli wyników. Płocczanie będący w składzie polskiej ósemki, mimo pechowego przedbiegu z awarią dulki, najechali dobry czas w finale B i najprawdopodobniej wystąpią na mistrzostwach Europy odbędą się 9-10 lipca na Litwie.

Najważniejszą imprezą były mistrzostwa Europy seniorów w Brandenburgu, gdzie Polki wywalczyły dwa medale: srebro i brąz.

W weekend w Płocku odbyła się również uroczystość otwarcia sezonu. Oprócz wielu zawodników oraz zaproszonych mastersów z Warszawy, Olsztyna i Włocławka, wciągnięto banderę PTW na maszt, po czym wioślarze paradnie na kilkunastu łodziach pozdrowili mieszkańców Płocka na wiślanym nabrzeżu i molo.

W tegorocznym otwarciu sezonu zabrakło akcentów olimpijskich, bo te były na stadionie miejskim im. Bernarda Szymańskiego podczas finałów Płockiej Olimpiady Młodzieży. Po paradzie wioślarskiej na wodzie odbyła się biesiada wioślarska z udziałem kilku pokoleń wioślarzy i sympatyków wioślarstwa.