Wisła Kraków chce zatrzymać Rafała Wolskiego, ale... "Rozmowy nie są łatwe"

Wisła Kraków negocjuje z Fiorentiną transfer Rafała Wolskiego. - Z tego, co wiem, te rozmowy nie są łatwe - mówi trener Dariusz Wdowczyk.

Chcesz więcej? Polub Kraków - Sport.plWolski zimą trafił do Krakowa na wypożyczenie z Fiorentiny. Wcześniej na tej samej zasadzie występował w belgijskim KV Mechelen. Tam nie grał regularnie, ale po powrocie do Polski z miejsca wskoczył do podstawowego składu Wisły. Wiosną strzelił cztery gole w ekstraklasie i zaliczył pięć asyst. Nic dziwnego, że krakowianie chcą go zatrzymać. Prowadzą już na ten temat rozmowy z Fiorentiną.

- Z tego co wiem nie są one łatwe. Trudno przewidzieć, jak to się potoczy. To młody i perspektywiczny piłkarz, może dużo dać drużynie. Bardzo go cenię - podkreśla Wdowczyk.

W umowie Wisły z Fiorentiną znalazła się klauzula wykupu piłkarza. Nieoficjalnie mówi się, że wynosi 500 tys. euro. Skoro krakowianie prowadzą rozmowy z Włochami, zapewne negocjują obniżenie tej sumy.

- Czułem, że to dobry moment na powrót do Polski, że tego potrzebuję. Zgłosiła się Wisła i obie strony na tym korzystają - mówił kilka tygodni temu sam piłkarz.

Zatrzymanie Wolskiego w klubie będzie tym ważniejsze, że krakowianie w przyszłym sezonie zamierzają walczyć o wyższe cele niż w obecnych rozgrywkach. - Oczywiste jest, że Wisła musi walczyć o mistrzostwo Polski. Do tego trzeba wzmocnić zespół na niektórych pozycjach - zaznacza Wdowczyk.

Na razie krakowianie zdecydowali się rozstać z kilkoma piłkarzami. Nie przedłużą kontraktu z Emmanuelem Sarkim, nowych klubów mogą sobie szukać Witalij Bałaszow i Rafael Crivellaro. Wciąż niejasna jest przyszłość Arkadiusza Głowackiego. Kapitan zespołu po tym sezonie miał kończyć karierę, ale trener chce, by został w zespole na kolejny sezon.