Sport.pl

Świetny start Dariusza Bednarskiego. W planach Kanada i Australia

Podczas mityngu otwarcia sezonu w Toruniu płocki skoczek wzwyż-weteran Dariusz Bednarski osiągnął 165 cm. W tym roku planuje start w wielkich imprezach, ale to kosztowne wyjazdy.
W tym roku 62-letni Bednarski, skaczący bardzo rzadko już stosowanym stylem przerzutowym, zdobył złoty medal mistrzostw Polski w hali w Toruniu oraz złoty krążek podczas marcowych Halowych Mistrzostwach Europy Weteranów. W Toruniu płocczanin uzyskał 160cm, we włoskiej Anconie poprawił się o 5 cm.

W niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie lekkoatleta wystartował na powietrzu. W mityngu w Toruniu w drugiej próbie uzyskał 165 cm, to odpowiednik w kategorii open aż 230 cm. Zawody wygrał 19-letni Norbert Kobielski wygrał z wynikiem 213 cm.

- Warunki były trudne, gdyż wiał silny boczny wiatr. W trzeciej próbie na 170 cm było blisko - opowiada skoczek z Płocka. - Trochę już zabrakło sił, a na dodatek jestem obecnie w okresie mocnego treningu. Jest siła, lecz brak mi jeszcze elastyczności. W kolejnych startach powinno być trochę wyżej.

Wynik z Torunia plasuje płocczanina na czele światowych tabel mastersów w wieku powyżej 60 lat.

Wyjazd na mistrzostwa Europy do Włoch sfinansowała skoczkowi firma Multis Deweloper z Płocka. Plany na ten sezon Bednarski ma ambitne, zdrowie dopisuje. Ale sporo zależeć będzie od finansów, bo wyjazdy są dalekie i kosztowne. Dlatego wciąż szuka kolejnych darczyńców, gotowych pomóc ambitnemu sportowcowi. W lipcu Bednarski wystartuje w mistrzostwach Polski w Opolu, na przełomie sierpnia i września zaplanowano prestiżowe zawody Americans Master Games w Vancouver, a pod koniec października - mistrzostwa świata w Perth w Australii.

Więcej o: