Zagłębie Lubin wygrało z Pogonią i jest blisko europejskich pucharów!

Piłkarze Zagłębia Lubin wygrali w Szczecinie z Pogonią 3:1 i zajmują czwarte miejsce w tabeli. Lubinianie mają ogromne szanse wywalczenia prawa gry w europejskich pucharach.
To Pogoń jako pierwsza strzeliła gola, wykorzystując fatalne zachowanie defensywy Zagłębia i Nunes z 16 metrów trafił do siatki. Ale później lubinianie opanowali sytuację i panowali na boisku. Duży wpływ na taki rozwój meczu miała szybko zdobyta bramka wyrównująca. Po efektownej kontrze Janoszka doskonale dośrodkował w pole karne, a nadbiegający Kubicki mocnym uderzeniem głową posłał piłkę do bramki.

Pięć minut potem Zagłębie już prowadziło. A gola strzelił kolejny wychowanek lubinian - Woźniak, który przytomnym strzałem wykończył akcję Tosika. W samej końcówce wynik na 3:1 ustalił Łukasz Piątek. Wykazał on najwięcej sprytu w polu karnym i mocnym strzałem posłał piłkę do siatki.

W tabeli Cracovia ma 33 pkt i zajmuje trzecie miejsce, Zagłębie ma 32 pkt jest czwarte, a Lechia z 29 punktami piąta. Między tymi trzema zespołami rozstrzygnie się walka o dwa miejsca premiowane grą w Lidze Europy. Zagłębie potrzebuje trzech punktów i jeśli w środę wygra w Lubinie z Lechem, to zapewni sobie prawo rywalizacji w LE. Dla beniaminka byłby to wielki sukces. W tej samej kolejce Lechia zagra u siebie z Legią, a Cracovia na wyjeździe z Pogonią.

Pogoń - Zagłębie 1:3 (0:0)

Bramki: 1:0 - Nunes (57), 1:1 - Kubicki (59), 1:2 - Woźniak (65), 1:3 - Ł. Piątek (88).

Pogoń Szczecin: Jakub Słowik - Adam Frączczak, Jarosław Fojut, Jakub Czerwiński, Mateusz Lewandowski (67. Marcin Listkowski) - Adam Gyurcso (46. Miłosz Przybecki), Mateusz Matras, Rafał Murawski, Ricardo Nunes - Wladimer Dwaliszwili, Łukasz Zwoliński (46. Takafumi Akahoshi).

KGHM Zagłębie Lubin: Martin Polacek - Aleksandar Todorovski, Lubomir Guldan, Maciej Dąbrowski, Jakub Tosik, Arkadiusz Woźniak - Łukasz Piątek, Jarosław Kubicki, Filip Starzyński (76. Adrian Rakowski), Łukasz Janoszka (81. Damian Zbozień) - Krzysztof Piątek (84. Michal Papadopulos).