W czerwcu odbędzie się "Szczecińska Bitwa Bramkarzy". To projekt jednego z trenerów Pogoni

Boris Pesković to jeden z najbardziej zasłużonych obcokrajowców w historii Pogoni. Ponad dekadę temu grał w szczecińskim klubie, natomiast od kilku lat jest członkiem sztabu szkoleniowego, a także założył własną akademię i szkoli najmłodszy bramkarski narybek w regionie.
11 czerwca 2016 roku na Stadionie Miejskim im. Floriana Krygiera zostanie rozegrana pierwsza edycja "Szczecińskiej Bitwy Bramkarzy". Zabawa jest wzorowana na największych turniejach tego typu w Polsce i Europie.

Jakie są zasady?

Bramkarze rywalizują ze sobą w pojedynkach 1 na 1 na specjalnie przygotowanych boiskach. Zawody są rozgrywane w pięciu kategoriach wiekowych (9-10, 11-12, 13-14, 15-16, 17-18 lat). 11 czerwca nie zabraknie więc ciekawej piłkarskiej rywalizacji, ale uczestnicy mogą też liczyć na szereg innych atrakcji oraz szansę zdobycia wielu cennych nagród.

Swoje rękawice na turniej przekazali znani bramkarze z polskiej ekstraklasy. Młodzi adepci futbolu będą więc mogli zgarnąć sprzęt między innymi od dwójki golkiperów Pogoni: Jakuba Słowika oraz Dawida Kudły, a także od Krzysztofa Pilarza (Termalica), Krzysztofa Kotorowskiego (Lech Poznań), Bartłomieja Drągowskiego (Jagiellonia Białystok) czy Bartosza Fabiniaka (Olimpia Grudziądz). Ponadto uczestniczy mogą liczyć na spore rabaty na sprzęt bramkarski od firmy Uhlsport.

Treningi jak w Juventusie

Na młodych bramkarzy czeka jeszcze jedna nie lada atrakcja. Boris Pesković wybierze bowiem trzech kandydatów, z którymi przeprowadzi trening na nowym urządzeniu Eurogoal 1500. Trener Pogoni jest pierwszym w Polsce posiadaczem takiego sprzętu, a na co dzień pracują na nim między innymi w Juventusie Turyn oraz Atletico Madryt.Wpisowe na turniej kosztuje 80 zł od jednej osoby. Kwota zostanie przeznaczona na budowę boiska do ćwiczeń dla młodych bramkarzy. Więcej informacji na temat turnieju można uzyskać na stronie www.akademiabramkarzy.com, a także pod numerem telefonu 505 448 148.

Tak wygląda aktualnie budowane boisko dla golkiperów z regionu: