Dariusz Wdowczyk odkrywa karty. Jakub Bartosz i Tomasz Cywka zagrają z Jagiellonią Białystok

Trener Wisły Kraków zdradził, kto w piątek zastąpi pauzujących za kartki Bobana Jovicia i Arkadiusza Głowackiego. Szanse otrzymają Jakub Bartosz i Tomasz Cywka.
Facebook? » | A może Twitter? »


Głowacki i Jović w ostatnim meczu z Koroną Kielce otrzymali żółte kartki, które wykluczają ich z gry przeciwko Jagiellonii. Słoweniec wróci do gry w następnej kolejce, ale Głowackiego, dla którego była to już 12. kartka w sezonie, czekają dwa mecze pauzy.

W związku z tym Wdowczyk zmuszony jest do przemeblowania defensywy. Szkoleniowiec postanowił odkryć karty i zdradził, kto zastąpi pauzujących piłkarzy. - Mamy rozwiązanie na ten problem. Zagra Jakub Bartosz, w środku Maciej Sadlok, a na lewej obronie Tomasz Cywka - mówi. Czwartym obrońcą będzie Richard Guzmics.

Zmian w porównaniu do poprzedniego spotkania miało być zresztą więcej. - W bramce miał stać Michał Buchalik, ale akurat tak się trafiło, że wypada nam ze składu. To nie ma związku z tym, że Michał Miśkiewicz zagrał słabiej w Kielcach - zaznacza Wdowczyk. Buchalik naderwał jednak przywodziciel i z Jagiellonią zabraknie go nawet na ławce rezerwowych. W kadrze na mecz zastąpi go Mateusz Zając.

W meczowej osiemnastce nie będzie też Witalija Bałaszowa. Na ławce pojawią się za to dwaj młodzi stoperzy - Piotr Żemło i Krystian Kujawa. Trener Wisły podkreśla, że nie podejmuje takich decyzji w ostatniej chwili. - Skład mamy już ustalony. Nie chcę zaskakiwać piłkarzy dwie godziny przed meczem. Taką mam metodę, chcę, żeby piłkarze się z tym przespali, mogli przeanalizować rywala - przekonuje. Wisła zagra z Jagiellonią w piątek na stadionie przy Reymonta. Początek spotkania o godz. 20.30, relacja na krakow.sport.pl.