Piłkarski Śląsk Wrocław ma nowego współwłaściciela

Ilias Filippidis, biznesmen greckiego pochodzenia odkupił prawie 17 procent akcji piłkarskiego Śląska od Marka Nowary i został nowym akcjonariuszem wrocławskiego klubu.
- Potwierdzam, że sprzedałem swoje akcje piłkarskiego Śląska panu Filippidisowi - mówi nam Marek Nowara, właściciel firmy PB Inter-System SA. - Pozostawiłem sobie symboliczna jedna akcję Śląska. Od dawna nie ukrywałem, że wycofuje się z finansowania Śląska i szukałem chętnego na swoje akcje. Dlatego sprzedałem je panu Filippidisowi.

Ilias Filippidis jest wrocławskim deweloperem, właścicielem licznych nieruchomości w centrum miasta. Teraz on zastąpi Marka Nowarę we Wrocławskim Konsorcjum Sportowym, które ma 51 procent akcji piłkarskiego Śląska. Konsorcjum tworzą jeszcze Stanisław Han z firmy Hasco-Lek oraz Rafał Holanowski z Supra Invest. Każdy z nich posiada po 17 procent akcji piłkarskiej spółki.

Co ciekawe Filippidis w swoim imieniu do zarządu Wrocławskiego Konsorcjum Sportowego desygnował Ryszarda Krawczyka, który jest dyrektorem wydziału do spraw obsługi urzędu miejskiego we Wrocławiu. Natomiast do rady nadzorczej Konsorcjum wszedł Zbigniew Korzeniowski, doradca prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Czy nowy akcjonariusz może zostać w przyszłości większościowym właścicielem Śląska?

Nowara: - Trwają i będą trwały poszukiwania jednego potężnego inwestora, który przejmie Śląsk i z wizja poprowadzi ten klub. To zadanie dla przedstawicieli władz miasta oraz Konsorcjum, którzy wspólnie poszukują takiego inwestora.

Dziś trwa także walne zgromadzenie akcjonariuszy piłkarskiego Śląska. Podczas walnego m.in. reprezentant miasta ustala z przedstawicielami Konsorcjum warunki na jakich obie strony wystawią na sprzedaż swoje akcje piłkarskiego Śląska. Zarówno miasto, jak i Konsorcjum nie zamierzają dłużej finansować Śląska i chcą sprzedać klub nowemu inwestorowi.