Gordon Perrin nowym siatkarzem Asseco Resovii

Kanadyjski przyjmujący John Gordon Perrin podpisał roczny kontrakt z wicemistrzem Polski, Asseco Resovią. 27-latek jest trzecim nowym graczem rzeszowskiego klubu.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PLO pozyskaniu Perrina informowaliśmy dwa dni temu. Kanadyjczyk był w kręgu zainteresowań Asseco Resovii już rok temu, ale ostatecznie do transferu nie doszło. Perrin wylądował we Włoszech, w zespole LPR Volley Piacenza, z którym jednak nie zawojował Serie A. Piacenza zdobyła w sezonie tylko 8 punktów, zajmując ostatnie miejsce we włoskiej ekstraklasie. Perrin był jednak liderem zespołu, zdobywając 272 punkty, z czego 12 po asach, 21 po blokach i 239 po atakach, przy 44-procentowej skuteczności zbić. W przyjęciu był najbardziej obciążonym graczem zespołu, ze skutecznością dograń perfekcyjnych blisko 28 procent.

Przed pójściem do Włoch Perrin przez cztery lata występował w tureckim Arkasie Izmir. To była jego pierwsza przygoda z europejską siatkówką. Wcześniej grał tylko w uniwersyteckiej drużynie w Kanadzie. W Turcji zdobył dwa mistrzostwa tego kraju i jedno wicemistrzostwo. To etatowy reprezentant Kanady, z którą zdobywał medale mistrzostw Ameryki Północnej i Igrzysk Panamerykańskich.

W sierpniu skończy 27 lat, ma 201 cm wzrostu. W ataku "łapie" piłkę na zasięgu 360 cm. To drugi nowy przyjmujący, który po minionym sezonie wzmocnił ekipę wicemistrzów Polski. Pierwszym, którypopisał kontrakt w Rzeszowie był Serb Marko Ivović . Na libero z koleidołączył Mateusz Masłowski, 19-letni wychowanek klubu .

Z Asseco Resovii odeszli na razie Bartosz Kurek, Dominik Witczak, Amerykanin Russell Holmes, Francuz Julien Lyneel i Bułgar Nikołaj Penczew . Klub nie przedłużył także umowy z Krzysztofem Ignaczakiem. Wciąż nowej umowy nie podpisał kapitan Asseco Resovii Olieg Achrem, a niewiadomo jaka będzie przyszłość Ukraińca Dmytro Paszyckiego, który może zapłacić za limity obcokrajowców obowiązujące w lidze.

Asseco Resovię wzmocni jeszcze jeden przyjmujący, Francuz Thibault Rossard, ale ten rywalizuje jeszcze w lidze francuskiej w barwach Arago de Sete, dlatego rzeszowski klub nie ogłasza jego transferu. Rzeszowianie wciąż szukają też atakującego, który zastąpiłby Bartosza Kurka, a także przyjmującego na wypadek odejścia Achrema. Wiele wskazuje też na to, że w ekipie trenera Andrzeja Kowala pojawi się nowy środkowy, być może będzie to Bartłomiej Lemański, zawodnik Asseco Resovii grający ostatnio na wypożyczeniu w AZS Politechnice Warszawskiej.