Lech Poznań w walce o Ligę Mistrzów i Thomas Ravelli oparty o słupek. Można to zobaczyć!

Pamiętny mecz Lecha Poznań ze szwedzkim zespołem IFK Göteborg z 1992 roku pokaże w swym historycznym cyklu powtórek sławnych meczów telewizja LechTV w czwartek o godz. 20. Mecz poprzedzi studio z udziałem uczestnika tamtego meczu, Marka Rzepki
Lech Poznań dwukrotnie grał w pucharach z IFK Göteborg - w 1992 i 1999 roku. Szczególnie pamiętne było starcie z 1992 roku, gdyż wówczas Lech atakował Ligę Mistrzów - nowy twór wśród rozgrywek europejskich. Wydawało się, że Szwedzi są w jego zasięgu, nawet po nikłej wyjazdowej porażce 0:1. Nic z tego, tamten mecz skończył się smutną klęską Kolejorza, którą złośliwie podsumowywał znany z ciętego języka bramkarz szwedzkiej drużyny Thomas Ravelli. - Przez cały mecz nie miałem niczego do roboty i stałem oparty o słupek - mówił. - Naprawdę Lech był rozstawiony? Nie mogę uwierzyć, po tym co zobaczyłem w jego wykonaniu.

LechTV przypomni to spotkanie w czwartek o godz. 20. Poprzedzi je studio z udziałem Marka Rzepki, uczestnika meczu. Opowie m.in. o nietypowym zgrupowaniu Lecha przed tym starciem.