Magda Linette wróciła na kort i wygrywa we Francji. Jest już w ćwierćfinale

Poznańska tenisistka Magda Linette pokonała Serbkę Aleksandrę Krunić 6:3, 6:4 i awansowała do ćwierćfinału turnieju ITF w Cagnes-Sur-Mer (pula nagród 100 tys. dol.).
We Francji Polka rozgrywa swój pierwszy turniej od startu w kwietniowym WTA Katowice Open. Grała tam wówczas z kontuzją i ostatnie tygodnie poświęciła m.in. właśnie na wyleczenie urazu. Na kort wróciła w dobrej formie.

W pierwszej rundzie turnieju w Cagnes-Sur-Mer Magda Linette łatwo rozprawiła się z reprezentantką gospodarzy Anais van Cauter (6:4, 6:0). W pojedynku o awans do ćwierćfinału także nie straciła seta i po 83 minutach gry zwyciężyła Aleksandrę Krunić.

Poznanianka, która jest rozstawiona z numerem 4, zagra teraz ze Szwajcarką Stefanie Voegele (nr 5 w turnieju). Obie zawodniczki mierzyły się po raz ostatni podczas Turnieju w Katowicach. Miesiąc temu lepsza była Magda Linette, która po zwycięstwie w trzech setach awansowała wówczas do ćwierćfinału.