Składy na mecze Włókniarza z Wandą Kraków. Ułamek kontra Walasek

Przeciwko Wandzie Kraków Włókniarz wystąpi w niedzielę w identycznym składzie jak ostatnio w Bydgoszczy. Prowadzący drużynę postanowili nie zmieniać zwycięskiego zestawienia z meczu z Polonią.
W składach na niedzielny pojedynek 7. kolejki Nice PLŻ pomiędzy Eko-Dir Włókniarzem a Speedway Wandą Instal Kraków próżno szukać niespodzianek. Prowadzący częstochowski zespół Michał Finfa i Józef Kafel wystawili zawodników, którzy w ostatniej kolejce odnieśli wygraną w Bydgoszczy. W składzie znalazło się m.in. miejsce dla Nicolaia Klindta, który w swoim pierwszym występie spełnił oczekiwania zarówno kibiców, jak i działaczy.

Z zasadą "zwycięskiego składu się nie zmienia" zgadzają się również w Krakowie, jednak w szeregach Wandy doszło do kosmetycznych zmian, w stosunku do zeszłotygodniowego spotkania z Polonią Piła. Dotyczą one przede wszystkim młodzieżowców. Michał Nowiński z Polonią nie startował. W meczu na pewno nie ujrzymy natomiast Kamila Nowackiego, który kilka dni temu, podczas treningu w Gorzowie, uległ wypadkowi, po którym został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Jeśli chodzi o seniorów Adam Weigel nie dokonał większych zmian. Drużynę do zwycięstwa ma poprowadzić Grzegorz Walasek, wspomagany solidnie spisującym się Mateuszem Szczepaniakiem oraz Edwardem Mazurem. Znów zabrakło miejsca w składzie dla Chrisa Harrisa. Ale ta decyzja nie dziwi. Anglik jak zwykle zawodzi swoich polskich pracodawców.

Co ciekawe, na Olsztyńskiej zobaczymy w niedzielę tylko trzech obcokrajowców. Ze strony Włókniarza będą to Tomas Jonasson i wspomniany Klindt, natomiast punkty dla Wandy zdobywać ma Patrick Hougaard.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - Speedway Wanda Instal Kraków

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa:

9. Thomas H. Jonasson

10. Nicolai Klindt

11. Daniel Jeleniewski

12. Artur Czaja

13. Sebastian Ułamek

14. Oskar Polis

15.

Speedway Wanda Instal Kraków:

1. Mateusz Szczepaniak

2. Zbigniew Suchecki

3. Edward Mazur

4. Patrick Hougaard

5. Grzegorz Walasek

6.

7. Michał Nowiński

Mecz w niedzielę na SGP Arenie o godz. 13.45.