Sukcesy w turnieju o Puchar Tymbarku. Złoto i brąz

Dziewczęta z UKS Tęcza Bydgoszcz zajęły 3. miejsce w wielkim turnieju ?Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku?, a ekipa Szóstki Inowrocław spisały się jeszcze lepiej. Wygrały finał rozegrany na Stadionie Narodowym.
Do ogólnopolskiego finału w Warszawie awansowało po szesnaście drużyn, które były najlepsze we wszystkich województwach w czterech kategoriach: dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12. Zmagania finałowe rozpoczęły się w sobotę, ale wcześniej wszystkie zespoły uczestniczyły w uroczystym otwarciu, które odbyło się na Placu Defilad. Blisko 800 dziewczynek i chłopców przemaszerowało tam w głośnym i barwnym korowodzie. Witali ich m.in. Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Sławomir Rusinek, współwłaściciel firmy Tymbark.

10-latki z Szóstki Inowrocław w meczach grupowych pokonały UKS Łomżyczkę Łomża 5:0. LUKS Sobolik Sobolów 8:2 i uległy UKS SMS Łódź 1:3 W ćwierćfinale Szóstka wygrała z Ząbkovią Ząbki 1:0, a w półfinale ze Stilonem Gorzów Wlkp. 2:1. Mecz finałowy odbył się na Stadionie Narodowym. Inowrocławianki wygrały z UKS Beniaminek Krosno 3:1. Bramkarka Szóstki Aleksandra Jankowska została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

Dwunastolatki z UKS Tęcza zatrzymały się w drodze do finału dopiero na ekipie z SP 45 z Poznania. Przegrały 0:2. Pozostała in walka o 3. miejsce. Rozstrzygnięcie w pojedynku z UKS Olimpią Szczecin zapadło po rzutach karnych, w których bydgoszczanki wygrały 3:2.