Bramkarz Wisły Kraków jedzie na testy do Manchesteru United

W drugiej połowie maja Manchester United sprawdzi 17-letniego bramkarza Wisły Kraków. Kacper Chorążka przejdzie w Anglii tygodniowe testy.
Facebook? » | A może Twitter? »


Chorążka ma za sobą występy w reprezentacji Polski do lat 15 i 16. Od dłuższego czasu jest obiektem zainteresowania zagranicznych klubów. Młody bramkarz był już na testach w Rangers FC, był też obserwowany przez Liverpool i Tottenham oraz zespoły z Niemiec czy Włoch.

Tym razem do Chorążki zgłosił się Manchester United.

- Testy w Anglii traktuję przede wszystkim jako przygodę i okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Jestem w bardzo dobrych rękach trenera Artura Łaciaka. Mam również szansę, by trenować z pierwszą drużyną Wisły. Najchętniej zostałbym w Wiśle, żeby w perspektywie kilku sezonów powalczyć o miejsce w bramce pierwszego zespołu. Ale takiemu klubowi jak Manchester United po prostu się nie odmawia. Zaproszenie z Manchesteru traktuję jako wielką nobilitację, lecz wraz z rodzicami podchodzimy do tematu bardzo spokojnie. Jeżeli kluby dojdą do porozumienia to ewentualny transfer za granicę wchodzi oczywiście w grę, ale priorytetami są na razie nauka i stabilny rozwój - opowiada bramkarz.

Chorążka ma 186 centymetrów wzrostu. W sierpniu 2014 roku podpisał profesjonalny trzyletni kontrakt z Wisłą. Do tej pory nie zadebiutował w ekstraklasie. Występuje głównie w zespole Wisły grającym w Centralnej Lidze Juniorów.