Hokejowa Liga Mistrzów. Comarch Cracovia zagra z drużynami z Czech i Szwecji

Comarch Cracovia poznała rywali w fazie grupowej Hokejowej Ligi Mistrzów. Przeciwnikami mistrzów Polski będą drużyny Sparty Praga i Farjestadt Karlstad.
Facebook? » | A może Twitter? »


Polski zespół debiutuje w Hokejowej Lidze Mistrzów. Przed wtorkowym losowaniem Cracovia została umieszczona na 46. miejscu w rankingu 48 uczestników, dlatego znalazła się w ostatnim, trzecim koszyku. Ceremonię na żywo oglądał Janusz Filipiak, właściciel klubu. Jego drużyna została wylosowana jako ostatnia i trafiła do grupy O ze Spartą i Karlstad.

Drużyna z Pragi to czterokrotny mistrz Czech. W poprzednim sezonie zajęła drugie miejsce w ekstralidze naszych południowych sąsiadów. Z kolei zespół Karlstad aż dziewięć razy sięgał po mistrzostwo Szwecji, ostatni raz w 2011 roku. Tegoroczny sezon zakończył na ćwierćfinale ligi szwedzkiej.

Niedługo Cracovia pozna dokładny terminarz rozgrywek. Z oboma zespołami rozegra mecz wyjazdowy i rewanż na własnym lodowisku. Do kolejnej fazy awansują dwa najlepsze zespoły z grupy.Ludzie sportu dawno temu. Jak oni wyglądali? [ZDJĘCIA]