Uczcij rocznicę Konstytucji 3 Maja. Zgłoś się do okolicznościowego biegu

Organizator Biegu Konstytucji 3 Maja, czyli Stowarzyszenie "Biegiem Radom!" zachęca do udziału wszystkich biegaczy, a zwłaszcza młodzież. - Zorganizowane grupy uczniów, liczące co najmniej 5 osób i znajdujące się pod opieką nauczyciela mogą liczyć na zwolnienie z opłaty wpisowego - zachęca Tadeusz Kraska, prezes Stowarzyszenia "Biegiem Radom!"
Zgłoszenia takich grup przyjmowane będą w dniu zawodów. Przypomnijmy, że Bieg Konstytucji rozegrany zostanie 3 maja na dystansie 5 kilometrów. Jego trasa prowadzić będzie z placu Corazziego, ulicą Żeromskiego, wokół Placu Konstytucji, ponownie Żeromskiego, przez park Kościuszki na plac Corazziego. Uczestnicy będą mieli do pokonania dwie pętle po 2,5 km każda. Start biegu zaplanowano na godz. 10. Zapisy w biurze zawodów (czynne będzie od godz. 8) na placu Corazziego. Dodatkowo zaplanowany został Bieg Flagi. Będzie to bieg na dystansie ok. 2 km, o charakterze patriotyczno-rodzinnym, który ma uczcić przypadające 2 maja Święto Flagi. Start o godz. 11.

Wspomnianym grupom młodzieży proponujemy inną formułę rywalizacji. Zapraszamy drużyny szkolne, osiedlowe, grupy znajomych do startu w biegach sztafetowych. Drużyna musi składać się z czterech osób. Uczestnicy startować będą w kategorii szkół podstawowych na dystansie 4x250 metrów, a w kategoriach szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na dystansie 4x500 m.