Lider wyraźnie lepszy. Derby Lublina dla Motoru [zdjęcia]

W piłkarskich derbach Lublina przewodzący III-ligowej stawce Motor nie dał najmniejszych szans Lubliniance. Wygrał 3:0, a wszystkie gole strzelili obrońcy. Po tej porażce sytuacja walczącej o utrzymanie się przed spadkiem drużyny z Wieniawy staje się coraz trudniejsza.
Zdecydowanym faworytem tej potyczki był Motor. Przed meczem prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Bartnik liczył na to, że będąca w ciężkim położeniu Lublinianka zagra szalenie ambitnie, bo teraz każdy punkt dla drużyny trenera Marka Sadowskiego jest na wagę złota. Przewidywał też, że Motor nie odpuści. Faktycznie determinacji zespołowi z Wieniawy odmówić nie było można, ale atuty czysto piłkarskie były po stronie żółto-biało-niebieskich. Na prawdziwego "kata" Lublinianki wyrósł Artur Gieraga, który w rundzie jesiennej strzelił jej gola (wówczas było 1:0), a teraz dołożył dwa kolejne. Właśnie w 18. minucie obrońca Motoru uzyskał dla swojej drużyny prowadzenie, pod dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipa Drozda. To oczywiście nie zadawalało gości, bo w takiej roli zespół trenera Tomasza Złomańczuka występował, którzy dążyli do podwyższenia rezultatu. Do przerwy już im się ta sztuka jednak nie udała. Próbowała też Lublinianka, ale tuż przed końcem pierwszej będący w dobrej sytuacji Marcin Świech trafił piłką prosto w bramkarza.

W drugiej części spotkania w zasadzie nic się nie zmieniło. Nadal ton grze nadawał Motor. Strzelenie drugiej bramki wydawało się tylko kwestią czasu. Sympatycy Motorowców wreszcie się doczekali, a tej sztuki dokonał w 67. min. Damian Falisiewicz. Piłkarze z Wieniawy próbowali zdobyć choć honorowego gola - po składnej akcji bliski szczęścia był Patryk Czułowski, ale Paweł Socha stanął na wysokości zadania. Wynik meczu na 3:0 ustalił w 89. min. Gieraga, który skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za zagranie ręką w polu karnym jednego z zawodników Lublinianki.

Po tej przegranej drużyna z Wieniawy wypadła z czołowej ósemki - mającej teoretycznie zapewniony ligowy byt, a Motor utrzymał siedmiopunktową przewagę nad dwoma rzeszowskim zespołami - Stalą i Resovią.

W następnej serii spotkań, która odbędzie się 3 maja Motor spotka się na Arenie Lublin z Piastem Tuczempy, a Lublinianka zagra na wyjeździe z Karpatami Krosno.

DYSKUTUJ Z NAMI O LUBELSKIM SPORCIE NA FACEBOOKULublinianka 0

Motor 3 (1)

Bramki: Gieraga (18.), Falisiewicz (67.), Gieraga (89. - k)

Lublinianka: Żuber - Wołos, Kosiarczyk, Mazurek, Świech - Kaganek (70. Gutek), Sobiech (72. Sadowski), Czułowski, Stefański - Majewski (85. Banachiewicz), Buzała (61. Skoczylas).

Motor: Socha - Falisiewicz, Komor, Gieraga Ż, Tadrowski - Stachyra (68. Mroczek), Michota Ż, Piekarski Ż, Król (24. Tymosiak), Kamiński (75. Pioś) - Drozd (80. Wolski).

Sędziował: Arkadiusz Łaszkiewicz z Zamościa

Widzów: 3647.