OFICJALNIE: Marko Ivović w Asseco Resovii!

Potwierdziły się informacje rzeszow.sport.pl. Serbski przyjmujący Marko Ivović wraca do Asseco Resovii. Po raz kolejny podpisał roczny kontrakt.

Chcesz wiedzieć wszystko o Asseco Resovii? Wejdź na RZESZOW.SPORT.PL- Chciałbym jeszcze kiedyś tu zagrać - mówił Ivović, gdy rok temu odchodził z Asseco Resovii do rosyjskiego Bielogorie Bielgorod. Wtedy jednak wielu kibiców traktowało to jako kurtuazję. Tak samo mówiło wielu siatkarzy odchodzących z Rzeszowa. Ale Ivović słowa dotrzymał. - Wracam mocniejszy. W Rosji musiałem mierzyć się z mocną zagrywką i wysokim blokiem - mówił niedawno Serb. W piątek Asseco Resovia potwierdziła pozyskanie Ivovicia.

Rzeszow.sport.pl pisał o transferze Ivovicia do Asseco Resovii kilka dni temu. Sprawa jego powrotu wypłynęła podczas turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie. Menadżer Serba Georges Matijasević wrzucił na Twittera zdjęcie z wiceprezesem Asseco Resovii Bartoszem Górskim i podpisem "coś świętujemy". Wtedy obaj byli jeszcze tajemniczy, ale w momencie, gdy rosyjski klub poinformował, że Ivovic odchodzi z Rosji, wszystko stało się jasne.

Ivović w Rosji nie zagrał złego sezonu, ale nie czuł się tam dobrze. Poza meczami i treningami nie mógł się odnaleźć w Biełogorodzie, dlatego podjął decyzję o odejściu i powrocie do Rzeszowa. Rok temu, gdy odchodził, obie strony nie dogadały się pod względem finansowym. Serb chciał też spróbować swoich sił w silniejszej lidze. Teraz znów zagra w Asseco Resovii.

Ivović do Rzeszowa przechodził, gdy ekipa trenera Andrzeja Kowala była wicemistrzem Polski, teraz jest podobnie. Dwa lata temu Serb opuszczał Paris Volley, jako MVP ligi francuskiej i Pucharu CEV. Z Asseco Resovią wywalczył mistrzostwo Polski i drugie miejsce w Lidze Mistrzów, był jednym z liderów zespołu pod koniec jego sezonu. W Biełgorodzie zdobył brąz ligi rosyjskiej, a w Lidze Mistrzów odpadł w play-off 6. Ma 194 cm wzrostu i w tym roku skończy 26 lat.

To pierwszy transfer Asseco Resovii przed nowym sezonem. Na razie z klubem pożegnało się pięciu siatkarzy:Bartosz Kurek, Dominik Witczak, Amerykanin Russell Holmes, Bułgar Nikołaj Penczew i Francuz Julien Lyneel. Ważnych kontraktów nie mają też Krzysztof Ignaczak i Olieg Achrem. Ten drugi na razie nie zaakceptował nowych warunków zaproponowanych mu przez klub. Warto zaznaczyć, że kapitan Asseco Resovii w nowym sezonie będzie traktowany jako obcokrajowiec, ponieważ o statusie gracza będzie decydowała licencja zawodnicza, a nie obywatelstwo. A Achrem do tej pory grał na licencji białoruskiej.

Oprócz Ivovicia do Asseco Resovii trafi też Francuz Thibault Rossard, którego także reprezentuje agencja menadżerska LZ-Sport, Georgesa Matijasevicia, który w tym roku występował w Arago de Sete i podobnie jak Ivović został uznany najlepszym graczem ligi. Nieoficjalnie mówi się, że to nie będzie ostatni zawodnik pozyskany do Asseco Resovii, a reprezentowany przez tego menadżera.

Rossard ma 23 lata i 195 cm wzrostu, jest zawodnikiem leworęcznym. W obecnym sezonie grał w Arago de Sete, gdzie trafił z Tuluzy. W ostatnich dniach został powołany do kadry Francji na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który odbędzie się w Tokio. Uważany jest za nadzieję francuskiej siatkówki.Dorothea Wierer zgodziła się na sesję w Playboyu! Czego możemy się spodziewać? [ZDJĘCIA]